Які послуги неможливо отримати без військово-облікового документа від ТЦК

Які послуги неможливо отримати без військово-облікового документа / Колаж 24 Каналу

В Україні триває загальна мобілізація. Чоловіків призовного віку, які влаштовуються на роботу або вступають у навчальний заклад, повинні приймати тільки якщо у них є військово-облікові документи.

Керівник практики військового права ЮК “Приходько та партнери” Іван Колганов розповів, якими державними та іншими послугами зараз точно не можна скористатися без попереднього візиту та узгодження в ТЦК.

Довідка. В Україні існують різні види військово-облікових документів, передбачені для трьох категорій громадян:

  • призовники повинні мати посвідчення про приписку до призовної дільниці;
  • військовозобов’язані – військовий квиток, тимчасове посвідчення;
  • резервісти – військовий квиток.

Які послуги неможливо отримати без військово-облікового документа

Нині чоловіку без військово-облікового документа не вдасться влаштуватися на роботу чи вступити на навчання. Приватні та державні установи й організації зобов’язані перевіряти всі документи про військовий облік під час прийому співробітника на роботу. В інакшому випадку роботодавцю загрожує штраф.

Треба звернути увагу, що приймати на роботу або зараховувати на навчання громадянина можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. Також і щодо перетину державного кордону є обов’язкова вимога наявності військово-облікового документа,
– сказав фахівець.

Важливо. Згідно з постановою Кабміну від 30 грудня 2022 року №1487 “Про порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів”, державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи й організації, навчальні заклади й установи охорони здоров’я повинні повідомляти правила військового обліку громадян під особистий підпис у випадку прийому на роботу або на навчання.

Про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних і резервістів необхідно повідомляти до ТЦК впродовж тижня.

Також військовий квиток необхідний у центрі зайнятості — без нього військовозобов’язаний не зможе набути статусу безробітного.

Як щодо медичної допомоги

Крім цього, в пацієнта можуть вимагати військово-обліковий документ, якщо йому потрібна планова допомога. У разі відмови чоловіка спочатку відправлять у військкомат.

Однак адвокат зазначив, що жодних обмежень щодо лікування військовозобов’язаного в закладах охорони здоров’я в чинному законодавстві не існує. Якщо людина потрібна термінова допомога, її нададуть.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *