Государства решат сами: в Евросоюзе обсуждают положение украинцев после 2027-го.

Країни вирішуватимуть самостійно: у ЄС розмірковують про стан українців після 2027 року Дарія Смородська Головна тези

  • Країни ЄС розпочали обговорення щодо узаконення українців після завершення періоду тимчасової протекції.
  • Єврокомісія надає свіжі рекомендації щодо переведення українців на інші доступні види на проживання після закінчення тимчасового захисту.

Країни ЄС розпочали переговори про статус українців після завершення тимчасового захисту / Колаж 24 Каналу

В странах Європейський Союз уже почав говорити про можливість легалізації українців після припинення дії тимчасової охорони. Подальші кроки на цю тему країни зможуть визначати на власний розсуд.

Що зараз говорять про майбутнє становище українців у Європі?

Наразі тимчасовий захист у ЄС для українців у зв’язку з війною дійсний до 2027 року. Однак спільні поради для держав-членів, які Брюссель надавав у 2025 році, будуть замінені на індивідуальні підходи кожної держави до українців, які перебувають під тимчасовим захистом. Про це говорив єврокомісар із внутрішніх справ та міграції Магнус Бруннер на зустрічі міністрів юстиції та внутрішніх справ, повідомляє “Радіо Свобода”.

5 березня відбулося обговорення майбутнього стану українців у Європі за участю спеціального посланця ЄС з питань українців Ілви Йохансон. Це лише перший крок до вирішення питання про узаконення українців, які нині перебувають під тимчасовою охороною ЄС. Єврокомісар наголосив, що країни-члени мають бути готовими до того, що дія директиви завершиться з березня 2027 року.

Тимчасовий захист – як це випливає з назви – не є постійним, тому нам потрібен наступний план і після березня 2027 року,
– отметил Магнус Бруннер.

Завдяки тимчасовій протекції в Європі змогли проживати мільйони українців, які були змушені залишити свої будинки через війну. Цей статус дозволяв їм працювати та отримувати соціальні послуги.

Єврокомісія поступово надає нові рекомендації, що після завершення тимчасової охорони українці зможуть переходити до інших доступних статусів для узаконення. Йдеться про різні існуючі дозволи на проживання.

Зверніть увагу! Термін перебування людей із тимчасовим захистом у країнах Європи продовжено ще на рік. МЗС нагадує, що у Польщі набути статусу можна протягом перших 30 днів за умови в’їзду з України. Також важливо, щоб особа не мала тимчасової протекції, наданої іншою державою-членом ЄС. Для осіб, які вже мали захист, зберігається дія цього статусу.

Які ще є зміни щодо перебування українців у Європі?

  • Тимчасового захисту для українців у ЄС можуть не відновити після 2027 року. Вона сприймається як механізм, обмежений у часі.

  • Крім того, у Польщі більше не видаватимуться карти побуту на рік на пільгових умовах. Країна переходить до інших правил легалізації проживання, і тепер отримати ВНП можна на 3 роки за умови відповідності певним критеріям.

  • ЄС не планує примусово повертати українців призовного віку на батьківщину. У Єврокомісії заявили, що таке питання не стоїть у планах.

Читают сейчас:Доллар стремительно растет, евро колеблется: угрожает ли гривне ситуация на Ближнем Востоке

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *