Діє зі швидкістю світла: Британія заявила про перші успішні випробування нової лазерної зброї

Британія випробувала нову зброю / Колаж 24 Каналу

Міністерство оборони Великої Британії повідомило про перші успішні випробування лазерної зброї. Мовиться про систему спрямованої енергії (LDEW) DragonFire.

Зброю Лондон випробував на полігоні на Гебридських островах, що в Шотландії. Відповідну інформацію повідомили 19 січня 2024 року. До речі, глава МЗС Великої Британії провів паралелі між Путіним і Гітлером та закликав не умиротворяти російського диктатора, а протистояти злу.

Що відомо про нові випробування зброї Великої Британії

Лазерна зброя DragonFire використовує британську технологію, щоб мати можливість доставляти потужний лазер на великі відстані.

Зброя дуже точна – вона еквівалентна попаданню в монету номіналом 1 фунт стерлінгів з відстані кілометра. Дальність зброї засекретили, проте вказали, що вона є зброєю прямої видимості, що здатна вражати будь-яку видиму ціль.

Лазерна енергетична зброя може вражати цілі зі швидкістю світла та використовувати інтенсивний промінь світла, щоб прорізати ціль, що призводить до пошкодження конструкції або більш вражаючих результатів,
– заявили в Міноборони Великої Британії.

Яка ціна нової зброї

Міноборони Великої Британії заявило, що зброя DragonFire в десятки разів дешевша, ніж високоточні боєприпаси. Адже постріл протягом 10 секунд за вартістю еквівалентний використанню звичайного обігрівача протягом години.

Вартість експлуатації лазера не перевищує 10 фунтів стерлінгів за постріл (476 гривень),
– заявили у міністерстві.

Там також додали, що зброя має потенціал бути довгостроковою недорогою альтернативою для завдань, що зараз виконують ракети.

Коротко про програму DragonFire

  • У Великій Британії діє програма розробки DragonFire. В неї інвестували 100 мільйонів фунтів стерлінгів (4,7 мільярда гривень), тож систему будуть вдосконалювати.
  • Очолює проєкт Лабораторія оборонної науки та технологій (Dstl) від імені Міністерства оборони Великої Британії. Їхніми партнерами стали компанії MBDA, Leonardo і QinetiQ.
  • У 2022 році розробники з’ясували, що система навіть за малої потужності може успішно відстежувати повітряні та морські цілі з винятково високою точністю. Далі вони мали випробовувати лазер високої потужності у статичному стані, а згодом – вражати цілі у практичних сценаріях.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *