В Австрії викрили міжнародну мережу, що постачала обладнання для російського ВПК
Австрійська контррозвідка DSN викрила міжнародну мережу, через яку в обхід санкцій ЄС до Росії постачали високотехнологічне промислове обладнання для підприємств оборонної промисловості, пов’язаних із держкорпорацією “Ростех”.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє міністерство внутрішніх справ Австрії.
“Систематичний обхід санкцій із використанням фіктивних компаній та підроблених документів є серйозною загрозою для нашої демократичної правової держави. Неприпустимо, щоб високоточні європейські технології обхідними шляхами потрапляли у виробництво крилатих ракет і систем протиповітряної оборони”, – заявив державний секретар МВС Австрії Йорг Ляйхтфрід.
У центрі розслідування перебувала компанія у Відні, яку, за даними слідства, спеціально створили для закупівлі підсанкційних промислових товарів, зокрема верстатів із числовим програмним керуванням та спеціальних інструментів для металообробки, з подальшим постачанням до Росії.
Для приховування реальних маршрутів постачання підозрювані використовували мережу компаній у Туреччині, ОАЕ, Гонконгу, Білорусі, Киргизстані, Південній Кореї, Польщі та Литві. Європейським виробникам надавали підроблені сертифікати кінцевого користувача, за якими товари нібито мали залишатися у третіх країнах. Насправді вони призначалися для підприємств, пов’язаних із російською держкорпорацією “Ростех”.
За попередніми даними слідства, це обладнання використовувалося, серед іншого, для виробництва двигунів для крилатих ракет і бойових літаків, а також іншої військової техніки.
Слідство встановило, що закупівлі промислових товарів для російських військових користувачів здійснювалися ще з 2019 року. Після посилення санкцій маршрути постачання переорієнтували через треті країни, насамперед Гонконг і Туреччину. З 2022 року вдалося підтвердити постачання російським оборонним підприємствам на суму понад 3,3 млн євро. Оборот в Австрії перевищив 700 тис. євро.
20 серпня 2025 року за розпорядженням прокуратури Відня правоохоронці одночасно провели обшуки на чотирьох об’єктах і вилучили близько 40 носіїв даних.
13 травня 2026 року був затриманий 28-річний громадянин Білорусі – директор і співвласник компанії. Одночасно правоохоронці вилучили підсанкційні CNC-верстати та спеціальні інструменти вартістю близько 140 тис. євро. Підозрюваний перебуває під вартою.
“Ця справа показує, яких зусиль докладають міжнародні мережі, щоб обійти чинні санкції. Австрійська служба державної безпеки разом із національними та міжнародними партнерами працює над тим, щоб своєчасно виявляти такі структури та послідовно їх ліквідовувати”, – заявила директорка DSN Сільвія Майєр.
Як повідомляв Укрінформ, фахівці Головного управління розвідки Міністерства оборони України станом на серпень 2026 року ідентифікували 5 тисяч 816 іноземних компонентів у 202 системах російського озброєння.
Актуально
Кількість загиблих через землетрус у Колумбії зросла до 47
Обміління Рейну може перервати вантажне судноплавство в Німеччині
В Австрії викрили міжнародну мережу, що постачала обладнання для російського ВПК
Літня спека в Західній Європі побила температурний рекорд 2022 року
У Тюменській області РФ уражений нафтохімічний комплекс – соцмережі
У Франції українські рятувальники зупинили лісову пожежу, що загрожувала населеному пункту
Рубрики
Агентство
- Про нас
- Контакти
- Передплата
- Послуги
- Правила користування
- Тендери
- Запобігання та протидія корупції
- Політика конфіденційності та захисту персональних даних
- ЗВІТИ
- РЕДАКЦІЙНИЙ КОДЕКС
- Розсилки
При цитуванні і використанні будь-яких матеріалів в Інтернеті відкриті для пошукових систем гіперпосилання не нижче першого абзацу на «ukrinform.ua» — обов’язкові, крім того, цитування перекладів матеріалів іноземних ЗМІ можливе лише за умови гіперпосилання на сайт ukrinform.ua та на сайт іноземного ЗМІ. Цитування і використання матеріалів у офлайн-медіа, мобільних додатках, SmartTV можливе лише з письмової згоди “ukrinform.ua”. Матеріали з позначкою: “Матеріал розміщено згідно з частиною 3 статті 9 Закону України “Про рекламу” № 270/96-ВР від 03.07.1996 та Закону України “Про медіа” № 2849-IX від 31.03.2023 та на підставі Договору/рахунка.
Суб’єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа – R40-01421.
© 2015-2026 Укрінформ. Усі права застережені.
