Про те, чому правозахисники не раді певним обличчям у команді Трампа, і масштабний ремонт Букінгемського палацу – в огляді іноземної преси від 19 листопада.
“Служити Трампу”
Заява переможця президентських виборів в США Дональда Трампа про плани призначити сенатора Джеффа Сешнса генеральним прокурором, а генерал-лейтенанта у відставці Майкла Флінна радником з національної безпеки була сприйнята з ентузіазмом Республіканською партією, пише Washington Post.
У демократів і захисників громадянських прав, за словами видання, новина викликала занепокоєння через категоричні погляди обранців Трампа на права мусульман та мігрантів.
Так, Флінн неодноразово виступав проти радикальних ісламістів і мав проблеми з адміністрацією Барака Обами, коли очолював розвідуправління міноборони США, звідки його звільнили у 2014 році.
Сешнс, якому виповнилося 69 років, був першим із сенаторів, хто публічно підтримав кандидатура Трампа і швидко завоював його довіру. Втім, цьому члену Сенату чотирьох скликань упродовж кар’єри неодноразово закидали расистські погляди, нагадує газета.
Минулого року він підтримав ідею Трампа тимчасово заборонити в’їзд мусульман до США і закликав до депортації мільйонів нелегалів зі США.
Майкл Флінн мав проблеми з адміністрацією Обами
В минулому Сешнсу відмовили в праві бути федеральним суддею після того, як колишні колеги розповіли про його поблажливі жарти про Ку-клукс-клан.
На захист Сешнса став речник Національного комітету Республіканської партії Шон Спайсер, який заявив, що “власні погляди [номінантів] не мають значення… будь-який член адміністрації Трампа буде служити Дональду Трампу і Майку Пенсу, впроваджуючи їхнє бачення та ідеї”.
Програма “прицільного вбивства”
У спадок від Барака Обами Дональду Трампу перейде програма “прицільного вбивства” за допомогою військових безпілотних летальних апаратів (дронів), дію якої “Обама не обмежив чіткими правилами і в рамках якої було вбито 4666 людей, включаючи 745 мирних громадян”, пише британський Independent.
За словами видання, яке посилається на думку американських експертів з військових дронів, існують побоювання, що Трамп може скористатися цим сучасним озброєнням, аби виконати свої передвиборчі обіцянки, зокрема “не залишити мокрого місця від “Ісламської держави” та “змести сомалійських піратів із поверхні Землі”.
Програма [прицільного вбивства] перейде у спадок Трампу фактично без жодних правилЖурналіст Кріс Вудс
Як пише газета, існує занепокоєння, що це може привести до збільшення втрат серед мирних мешканців, або “супутніх збитків”, як їх називають військові.
Нові дані, наведені лондонським “Бюро журналістських розслідувань”, свідчать, що за вісім років президент Обама дав дозвіл ЦРУ на 514 ударів із допомогою дронів проти підозрюваних ісламських екстремістів в Пакистані, Ємені та Сомалі.
Всі удари наносилися на територіях, де немає офіційного оголошеного США “театру військових дій”, зауважує газета.
Колишній журналіст ВВС Кріс Вудс, який стояв біля витоків проекту “Бюро журналістських розслідувань”, який відстежує використання дронів, каже, що є “реальні побоювання” щодо того, як саме Трамп скористається програмою.
“Найбільша помилка адміністрації Обами – це те, що вони не встановили нормальних правил використання для програми прицільного вбивства. Тепер програма перейде у спадок Трампу фактично без жодних правил”, – каже він.
Зв’язки попри “брекзит”
Британські чиновники дедалі частіше визнають, що було би помилкою перервати всі оборонні, безпекові та зовнішньополітичні зв’язки з ЄС, пише Guardian.
Відтак міністерства оборони й закордонних справ наразі розробляють плани можливого продовження співпраці з ЄС після “брекзиту”. Це робить менш вірогідним варіант, за якого уряд прагнутиме швидкого розлучення з розірванням усіх зв’язків із ЄС, прогнозує видання.
За словами газети, формальний процес виходу Британії з ЄС, описаний в Лісабонській угоді, передбачає, що країна повинна спершу погодити умови виходу, а вже потім вести переговори про подальші стосунки.
“Але невідомо, наскільки суворо ЄС наполягатиме на такому порядку дій і розмежуванні цих двох процесів”, – зауважує видання.
Королівський ремонт
Навіть світові лідери із захватом сприймають перспективу зупинитися в Букінгемському палаці на запрошення королеви, пише Daily Mail. Та попри велич палацу, він має безліч побутових проблем, пов’язаних з віком і технологіями.
“У наші дні навіть затрапезні готелі мають те, що називається “кімнати зі зручностями”. Але найбільш прославлені гості королеви – від імператора та імператриці Японії до подружжя Обам – мають проскочити через коридор, аби почистити зуби”, – пише видання.
Не дивно, додає газета, що на Букінгемський палац чекає капітальний ремонт із бюджетом у 369 мільйонів фунтів, при чому “вбиральні для ВІПів будуть десь наприкінці довжелезного переліку необхідних робіт”.
Ремонтні роботи, які триватимуть 10 років, стануть найбільшим проектом за участі королівської нерухомості від часів Другої світової.
Як зауважує газета, електродроти у палаці прокладали у 1949 році, коли “на троні був Георг VI, а в Британії діяла система пайків”.
Приклад палацу “Клендон Парк” у Сурреї, який вщент вигорів минулого року через старі електророзподільні щитки, дуже показовий. Букінгемському палацу треба замінити 92% таких щитків.
Як пише видання, Вестмінстерський палац, де засідає британський парламент, також потребує настільки масштабного ремонту, що депутатів доведеться “виселити” з нього щонайменше на шість років.
Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС
Источник: www.bbc.com