З дна Яванського моря зникли затоплені військові кораблі — BBC News Україна

Важкий крейсер «Ексетер» був спущений на воду у 1931 році

Уряд Великої Британії висловив жаль через зникнення кораблів, які затонули у Яванскому морі в роки Другої світової війни.

Мова йде про три військових кораблі: важкий крейсер «Ексетер» та есмінці «Енкаунтер» й «Електра», потоплених японцями біля берегів Індонезії в 1942 році.

Про зникнення кістяків кораблів з морського дна стало відомо завдяки міжнародній експедиції, відправленої до місця бою. Дослідження були приурочені до 75-ї річниці битви в Яванскому морі, яку відзначатимуть у наступному році.

Водночас офіційні представники Нідерландів повідомили про те, що з того ж району зникли також три їхні затонулі кораблі. Вони вважалися військовими похованнями.

Найбільш правдоподібною вважається версія, що остови кораблів були розібрані місцевими жителями на металобрухт.

У міністерстві оборони Нідерландів назвали можливе осквернення військових поховань серйозним злочином. У командуванні ВМС Індонезії заявили, що мають намір розслідувати обставини зникнення затонулих кораблів.

Бій у Яванському морі

Друга битва неподалік берега Індонезії сталася у 1942 році.

Це був один з останніх морських боїв операції в Голландській Ост-Індії й одна з останніх морських операцій союзників, після якої японці змогли безперешкодно завершити завоювання регіону.

У результаті були потоплені шість кораблів союзників — три британських і три голландських.

Тоді загинуло більше 2 тисяч вояків.

Источник: www.bbc.com

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *