За серією ножових нападів і наїздів автівок у Німеччині може стояти Росія, – розслідування ZDF Анастасія КолесніковаОсновні тези
- Розслідування ZDF вказує на можливу причетність Росії до ножових нападів і наїздів автівок у Німеччині.
- Мовник вказує на підозрілі пошукові запити з Росії.
Російський слід знайшли у ножових нападах і автомобільних наїздах у Німеччині / Колаж 24 Каналу
Незадовго до виборів у Європарламент в 2024-му та виборів у Бундестаг, які відбулися 23 лютого 2025-го, у Німеччині сталася серія насильницьких атак. Журналісти ZDF помітили у них російський слід.
Німецький суспільний мовник ZDF провів розслідування під назвою “Шпигунство, диверсії, фейкові новини — війна Путіна проти нас”. У ньому вказують на можливу причетність Росії до резонансних нападів, які траплялися незадовго до важливих подій у політичному житті Німеччини, передає 24 Канал.
Підозрілі пошукові запити з Росії
13 лютого 2025 року у Мюнхені автомобіль в’їхав у натовп демонстрантів, внаслідок чого загинули 37-річна жінка із дворічною донькою. Раніше, 22 січня, в Ашаффенбурзі, дворічна дитина та 41-річний чоловік стали жертвами нападника, який накинувся на дитсадкову групу з ножем у парку. Ці обидві події сталися незадовго до виборів у Бундестаг 23 лютого.
Також у травні 2024 року за місяць до виборів у Європейський парламент було скоєно напад на учасників антиісламського мітингу в Мангеймі, під час якого загинув поліціянт і був поранений критик ісламу Міхаель Штюрценбергер.
В усіх трьох випадках злочинці були мігрантами. Це дало підстави ультраправій партії Альтернатива для Німеччини розпалити свої антиміграційні наративи.
Довідка: Альтернатива для Німеччини – проросійська партія, яка виступає проти військової допомоги Україні.
Слідство розглядало різні причини цих нападів: від ісламізму до психологічних проблем підозрюваних.
Втім, ZDF запропонувало новий підхід до розслідування насильницьких інцидентів. Разом з інтернет-дослідником Стівеном Брошартом мовник виявив “підозрілі пошукові запити з Росії” незадовго до згаданих атак.
Так, напад у Мангеймі з’явився у пошукових запитах ще до того, як він стався. За чотири дні до нападу з Росії надходили пошукові запити “терористична атака у Мангеймі”. Інші пошукові запити включали такі фрази, як “напад у Німеччині”, “напад на Міхаеля Штюрценбергера” та “Міхаель Штюрценбергер поранений ножем”.
“Фактично ми заздалегідь знаходимо пошукові запити з Росії про злочинця, включно з іменем нападника, і це дуже-дуже незвично”, — сказав Стівен Брошарт.
Наразі ці викриття не є прямими доказами щодо співучасті чи причетності Росії до злочинів, втім вони надають новий ґрунт для розслідування.
Источник: www.24tv.ua