Основні тези
- Українські дрони атакували російську радіолокаційну станцію “Воронеж-М” біля Орська.
- РЛС “Воронеж-М” виконує завдання раннього попередження щодо пуску балістичних ракет і має стратегічне значення для Росії.
- Авіаексперт вважає, що удар по РЛС показує недоліки в захисті об’єктів, які мамють важливе значення здля Росії.
- Дрони пролетіли 1800 кілометрів до цілі, встановивши рекорд, що демонструє їхню ефективність в операціях на великі відстані.
Український дрон атакував загоризонту радіолокаційну станцію виявлення повітряних цілей “Воронеж-М”. Вона розташована біля Орська, що за 1800 кілометрів від кордону з Україною. Загалом у росіян була система з 10 таких станцій.
Це вже не вперше Україна завдає удару по системах дальнього виявлення, адже раніше була уражена РЛС “Воронеж-ДМ”. Авіаексперт, заступник генерального директора компанії з виробництва РЕБ Анатолій Храпчинський розповів 24 Каналу, що тоді також фіксувалися суттєві пошкодження будівлі та обладнання.
Яке значення мають РЛС
В Орську було суттєве пошкодження будівель, на яких стоїть основне обладнання. Загалом ці РЛС виконують завдання раннього попередження щодо пуску балістичних ракет чи ракет з ядерною боєголовкою. Завдяки системам Росія бачить, що відбувається на відстані близько 6 тисяч кілометрів.
Варто зауважити, що ці системи входять до російської ядерної тріади й займаються сповіщенням про можливі загрози. Удар по РЛС показує усьому світу наскільки ненадійним є захист об’єктів, які мають суттєве значення для Росії.
Можемо тільки уявити, в якому тоді стані перебуває російське ядерне озброєння. Адже вони не можуть захистити навіть самі антени, які повинні попереджати про загрози,
– зауважив Анатолій Храпчинський.
Він додав, що такі удари треба продовжувати. Вони яскраво підтверджують можливості України проводити операції на дуже великій відстані. Адже наші дрони подолали 1800 кілометрів до цілі.
Ураження РЛС “Воронеж-М”: що відомо
- Станція була розміщена у місті Орськ Оренбурзької області Росії, що за 1800 кілометрів від України. Фактично дрони ГУР встановили рекорд, пролетівши таку відстань. Загалом РЛС призначені для виявлення крилатих і балістичних ракет. Їхня втрата може суттєво вплинути на здатність Кремля бачити ядерні загрози.
- Ця установка контролювала повітряний простір від пустелі Такла-Макан до берегів Середземного моря. Її ввели в експлуатацію у 2017 році, а перед тим вона працювала у тестовому режимі із супроводу балістичних цілей.
- На супутникових знімках з’явилися наслідки уражень РЛС “Воронеж-М”. Там помітні чорні плями, хоча 26 травня їх ще не було. Ймовірно, це сліди пожежі від влучання безпілотника. Інформацію про результати влучання, можливо, оприлюднять згодом.
Источник: www.24tv.ua