У ВМС розповіли про корвет “Гетьман Іван Виговський”, який спустили на воду в Туреччині Юлія ГринишинаОсновні тези
- У Туреччині спустили на воду другий корвет “Гетьман Іван Виговський”, який буде переданий ВМС України у 2027 році.
- Здійснюється технічне оснащення корвета, на ньому збільшена кількість систем озброєння, варховуючи досвід російсько-української війни.
- На першому корветі “Гетьман Іван Мазепа” триває підготовка екіпажу.
У Туреччині 1 серпня спустили на воду другий корвет класу Ada “Гетьман Іван Виговський”. Його будівництво почалося в 2022 році, корабель передадуть ВМС України у 2027 році. А в жовтні 2022 року було спущено на воду перший корвет “Гетьман Іван Мазепа”. Обидва кораблі модернізовані.
Про це в розмові з 24 Каналом зазначив речник ВМС Дмитро Плетенчук, вказавши, що Україна має на меті розбудову повноцінного флоту. Цей процес триває планово згідно з концепцією розвитку ВМС, незважаючи навіть на повномасштабну війну з Росією.
Проводиться оснащення корвета “Гетьман Іван Виговський”
Нині здійснюється технічне оснащення озброєнням цього корвета й набір другої команди, бо перша вже проходить навчання. Цей проєкт Плетенчук називає довготривалим, адже Україна морська держава й повинна нею залишитися, враховуючи залежність від експорту. З його слів, економіка й бюджет України критично залежні від моря.
Під час будівництва корвета “Гетьман Іван Виговський” були внесені зміни, збільшена кількість систем озброєння, враховуючи досвід російсько-української війни на морі.
Там встановлене різноманітне найсучасніше озброєння, в тому числі те, яке вже себе зарекомендувало на нашому театрі бойових дій щодо знищення російських кораблів (ракетне протикорабельне озброєння, системи протидронової боротьби). Корвет укомплектовано на 50% більше озброєнням, ніж типові проєкти для Туреччини,
– зазначив Плетенчук.
На корветі “Гетьман Іван Мазепа” триває підготовка екіпажу
Зі слів речника ВМС України, на першому корветі продовжується підготовка екіпажу, буде відбуватись його злагодження, а це довгий процес. Однак, зі слів Плетенчука, незалежно від того, скільки він буде тривати, є інша суттєва проблема – закритий Босфор.
“Він закритий як для ворогів, так і для нас. В Туреччині екіпаж після навчання ще рік несе службу на таких корветах типу Ada, щоб команда стала єдиним злагодженим механізмом. Після цього буде відповідне оцінювання щодо сумісності з країнами-партнерами стосовно можливості виконувати спільні завдання”, – пояснив Плетенчук.
Источник: www.24tv.ua