У Міноборони пояснили, чому закупівля дронів Deep Strike є пріоритетною для оборони Владислав КравцовОсновні тези
- У 2024 році 60% бюджетних коштів на виробництво БпЛА виділили на закупівлю дронів Deep Strike, які важливі для оборони України, сказав заступник глави Міноборони Дмитро Кліменков.
- У 2025 році планується поставити понад 30 тисяч дронів Deep Strike, що здатні працювати на великій відстані, а також залучити 3 мільярди євро міжнародного фінансування.
- Україна співпрацює з урядом Данії, що фінансує закупівлю озброєння в українських виробників, зокрема дронів Deep Strike, в межах так званої “данської моделі”.
Чому інвестиції у дрони Deep Strike є важливою для України / Фото AP
У 2024 році 60% бюджетних коштів, які виділяли на виробництво БпЛА, виділили на закупівлю дронів Deep Strike. Ці літальні апарати є ключовими для ведення оборони нашої держави.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на слова заступника міністра оборони України Дмитра Кліменкова в етері національного маратону.
Чому дрони Deep Strike є важливими для України
Дмитро Кліменков наголосив, що міністерство оборони активно інвестує в розробку та закупівлю новітніх ударних дронів, особливо Deep Strike. Це далекобійні дрони, які б’ють вглиб території Росії.
Заступник глави Міноборони наголосив, що у 2025 році для українського війська буде поставлено понад 30 тисяч таких літальних апаратів.
“Діп страйками” називаємо клас ударних дронів, які здатні працювати на дуже великій відстані – це сотні кілометрів. Такі дрони зберігають життя наших військових і дозволяють оперативно реагувати на зміни на фронті,
– сказав Кліменков.
Він підкреслив, що саме тому Україна активно інвестує в дрони Deep Strike. Це також суттєво розвиває українську промисловість.
Кліменков також повідомив, що у 2024 році Міністерство оборони профінансувало на закупівлю озброєння на понад 340 мільярдів гривень, причому 50% цієї суми було спрямовано на закупівлю зброї українського виробництва.
Він підкреслив, що міністерство прагне збільшити частку вітчизняного озброєння у 2025 році, зазначивши, що потужний внутрішній виробничий потенціал сприятиме залученню міжнародних інвестицій в оборонний сектор.
Заступник глави Міноборони також нагадав, що у 2024 році розпочалася значна співпраця між Україною та урядом Данії, який безпосередньо фінансує закупівлю озброєння в українських виробників для Збройних Сил.
Це партнерство дало початок так званій “данській моделі”, в межах якої було отримано 170 мільйонів євро на виробництво передових військових засобів, включно з дронами типу Deep Strike та артилерійськими системами.
У 2025 році, за словами Кліменкова, українські урядовці планують залучити щонайменше 3 мільярди євро міжнародного фінансування, спрямованого на посилення внутрішнього виробництва.
Источник: www.24tv.ua