Від Реброва до Рінкона: топ-10 бомбардирів українських клубів у Лізі чемпіонів

СПЕЦПРОЄКТ Матеріали з позначкою “Спецпроєкт”, “Партнерський матеріал” чи “Актуально” розміщені на комерційній основі. Редакція може не поділяти цю позицію.

Сергій Ребров, Луїс Адріано та Андрій Шевченко / Колаж 24 Каналу

Динамо та Шахтар на двох забили майже 300 голів в основній стадії Ліги чемпіонів. Десятьом футболістам вдалось оформити більше п’яти м’ячів за наші команди у турнірі.

24 Канал спільно із партнером Pepsi розповідає про найкращих бомбардирів українських клубів в історії Ліги чемпіонів. З моменту переформатування з Кубка в Лігу чемпіонів в основній стадії турніру грали лише двоє представників УПЛ – Шахтар та Динамо.

Донеччани оформили 158 голів у групі та в плей-оф Ліги чемпіонів, тоді як на рахунку киян 140 точних ударів на цих стадіях. Вашій увазі – топ-10 бомбардирів українських клубів у головному єврокубку.

Настав час поринути у світ історичних матчів найкращих європейських футбольних клубів. А вірним партнером при перегляді стане Pepsi. Новий стиль – улюблена гра.

9-10. Дуглас Коста (Шахтар) – 6 голів

Дуглас Коста / Фото з інстаграму гравця

Вінгер феєрив за донеччан за 2010 по 2015 роки. Попри відносно невелику кількість голів в Лізі чемпіонів бразилець запам’ятався кількома важливими та красивими м’ячами. До прикладу, Коста забивав в 1/8 фіналу як Ромі, так і дортмундській Боруссії, а в групі ЛЧ оформлював дубль у ворота Реал Сосьєдада.

Відео суперголу у ворота Реал Сосьєдада:

9-10. Діого Рінкон (Динамо) – 6 голів

Діого Рінкон / Фото з інстаграму гравця

Цей бразилець є символом Динамо 00-х та одним з найкращих легіонерів в історії киян. При цьому всі його голи в ЛЧ були забиті або топ-клубам (Баєр, Інтер, Манчестер Юнайтед), або у ворота росіян. До прикладу, його дубль Локомотиву у 2003-му приніс Динамо домашню перемогу з рахунком 2:0.

Дубль Рінкона у ворота Локомотива:

8. Жуніор Мораєс (Динамо, Шахтар) – 7 голів

Жуніор Мораєс / Фото 24 Каналу

Жуніор – єдиний гравець, який забивав у Лізі чемпіонів за обидва наших гранди. Перші два голи форвард оформив за Динамо, долучившись в тому числі до виносу Бешикташу у 2016-му (6:0). За “гірників” Жуніор в Лізі чемпіонів найбільше запам’ятався дублем на виїзді проти Ліона (2:2) та виїзним м’ячем на полі Аталанти (2:1).

Як Мораєс забивав Ліону:

7. Вілліан (Шахтар) – 8

Вілліан / Фото з інстаграму гравця

Один з найкращих легіонерів в історії Шахтаря запалював за донеччан з 2007 по 2013 роки. За цей час йому вдалось оформити аж три дублі в Лізі чемпіонів. На груповій стадії бразилець засмучував Челсі та Норшеллан, а в 1/8 фіналі оформив два голи у ворота Роми. Це тоді допомогло Шахтарю розгромити “вовків” (3:0) та вийти в 1/4 фіналу.

Гол Вілліана у ворота Челсі:

6. Жадсон (Шахтар) – 9

Жадсон / Фото з інстаграму гравця

Хавбек найбільше запам’ятався у Шахтарі переможним голом у фіналі Кубка УЄФА-2009. Проте і в Лізі чемпіонів Жадсон забив чимало. Бразилець відкрив лік своїм голам в ЛЧ красивим ударом зі штрафного у зустрічі з Валенсією. Також він долучився до проходу Роми у 2011-му в плей-оф, а за два роки до цього оформив хет-трик у грі проти Базеля.

Феєрія Жадсона проти Базеля:

4-5. Алекс Тейшейра (Шахтар) – 11

Алекс Тейшейра / Фото 24 Каналу

Як і Рінкон в Динамо, Алекс полюбляв засмучувати топ-клуби в Лізі чемпіонів. Тейшейра в Шахтарі запам’ятався голами Ювентусу та Челсі у 2012-му, а також трьома м’ячами у ворота Реал Сосьєдада. Але найбільш крутим досягненням Алекса варто назвати дубль у ворота Реала у 2015 році напередодні від’їзду в Китай. Правда, “гірники” все одно поступились мадридцям у Львові (3:4).

Як Тейшейра вразив ворота Буффона:

4-5. Максим Шацьких (Динамо) – 11

Максим Шацьких / Фото Футбол 24

Так само 11 голів у Лізі чемпіонів, але за Динамо, має Шацьких. Узбек прийшов на заміну Шевченку у 1999-му та став справжнім лідером атак “біло-синіх”. Вже у дебютний сезон Максим засмутив Баєр, а пізніше забивав Ромі, Ньюкаслу та Ювентусу. Як і у випадку з Тейшейрою, лебединою піснею Шацьких в Лізі чемпіонів став дубль у ворота Реала, що принесло Динамо нічию (2:2).

Дубль Шацьких у ворота Реала:

3. Андрій Шевченко (Динамо) – 15

Андрій Шевченко / Фото Getty Images

Топ-трійку відкриває як раз попередник Шацьких в якості лідера нападу Динамо. Чинний голова УАФ майже всі м’ячі в ЛЧ за киян забив протягом двох сезонів (1997-1999). Фанати “біло-синіх” ніколи не забудуть хет-трик Шевченка у ворота Барселони на “Камп Ноу”.

Цікавий факт. За свою кар’єру в Динамо, Мілані та Челсі Андрій Шевченко забив 48 голів на основній стадії Ліги чемпіонів. Це дозволяє йому обіймати 10 місце в рейтингу найкращих бомбардирів в історії турніру.

На цьому Андрій не зупинився, засмутивши у групі Арсенал. Також у чвертьфіналі 1999-го він забив тричі у Реалу, а у півфіналі оформив дубль Баварії. Того сезону Динамо видало найкращий результат у турнірі, а сам Андрій з 8-ма голами став найкращим бомбардиром Ліги чемпіонів.

Як Шевченко принижував Барселону:

2. Луїс Адріано (Шахтар) – 20

Луїс Адріано / Фото з інстаграму гравця

Бразилець є найкращим бомбардиром в історії Шахтаря, в тому числі і завдяки великій кількості голів у Лізі чемпіонів. У сезоні 2010-2011 Луїс тричі засмутив Брагу, а також допоміг донеччанам пройти Рому в 1/8 фіналу. Втім левову частку своїх голів у Лізі чемпіонів Адріано забив Норшеллану та БАТЕ.

Білорусам у двох матчах бразилець відвантажив аж 8 м’ячів, а на виїзді його пента-трик дозволив встати в один ряд з самим Ліонелем Мессі. Лише ці два гравці забивали по п’ять голів за гру в ЛЧ. А ось хет-трик Норшеллану вийшов зі смаком дьогтю, адже один із м’ячів Адріано забив із порушенням правила фейр-плей.

Пента-трик у ворота БАТЕ:

1. Сергій Ребров (Динамо) – 21

Сергій Ребров / Фото Getty Images

Адріано всього одного голу не вистачило, щоб очолити рейтинг на пару із Ребровим. Нинішній тренер збірної України запалював в Динамо разом із Шевченком у 90-х. Сергій за свою кар’єру тричі забивав Барселоні та Русенборгу, а також двічі – Арсеналу.

Також на його рахунку м’яч Ювентусу у чвертьфіналі, а також голи Реала, Лаціо та Баварії. До слова, шість голів у сезоні 1997-1998 дозволили Реброву увійти у топ-трійку найкращих бомбардирів Ліги чемпіонів, опинившись поряд з такими зірками як Дель П’єро, Анрі та Індзагі.

Гол Реброва Барселоні:

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *