Росія випустила по Києву небезпечну ракету 48Н6ДМ, – Defence Express Анастасія ЛукашевськаОсновні тези
- Росія використала зенітну ракету 48Н6ДМ з комплексу С-400 під час атаки на Київ 2 вересня, яку успішно знищила українська ППО.
- Ракета 48Н6ДМ небезпечна через низьку точність влучання та становить загрозу цивільній інфраструктурі та мешканцям.
- Російські війська запустили загалом 58 повітряних цілей, з яких українська ППО збила 44, зокрема 22 ракети та 20 “Шахедів”.
Росія атакувала Київ ракетою 48Н6ДМ / Колаж 24 Каналу Більше цікавих аудіоновинСлухати00:0002:041x1x Аудіо синтезовано з використанням AI. Більше АудіоновинВимкнути
Під час ранкового обстрілу Києва у понеділок, 2 вересня, Росія застосувала зенітну ракету 48Н6ДМ з комплексу С-400. Її успішно знищила українська ППО.
Як зазначалось у звіті командування Повітряних сил, Росія здійснила запуск 4-х зенітних ракет типу С-300/С-400 та 1 ракети, тип якої наразі не встановлено.
Росія атакувала Київ ракетою 48Н6ДМ
Як пише Defense Express з посиланням на власні джерела, окупанти застосували зенітну ракету 48Н6ДМ в режимі “поверхня – поверхня”. Ці ракети небезпечні через їхню низьку точність влучання. Головну загрозу вони становлять цивільній інфраструктурі та звичайним жителям.
Також аналітики додали фото уламків цієї ракети, що є доказом її застосування ворогом і успішної роботи протиповітряної оборони Києва.
Уламки російської ракети 48Н6ДМ / Фото Defense Express
Водночас, як зазначили аналітики, залишається відкритим питання, звідки відбувався пуск цієї ракети з С-400 для удару по Києву.
Що відомо про ракети 48Н6ДМ
48Н6ДМ – це зенітна керована ракета комплексу С-400 “Триумф” з напівактивним радіолокаційним самонаведенням з радіокорекцією.
Ракети оснащені потужною бойовою частиною вагою 180 кілограмів, її дальність польоту до 250 кілометрів. А конструкція передбачає велику кількість уламків, що має руйнівний ефект під час удару по цивільних об’єктах.
“За дальності пуску 230 кілометрів та висоті близько 3 кілометри ракета втрачає управління та падає до цілі за інерцією”, – уточнили експерти.
Ці ракети обладнані контактним підривачем, який активується під час наближення до повітряної цілі. Якщо ракета вражає наземну ціль, підривач може спрацювати ще на невеликій висоті або за контакту з поверхнею.
Атака по Україні 2 вересня
Російські війська запустили 58 повітряних цілей: 35 ракет різних типів і 23 “Шахедів”. Силам протиповітряної оборони вдалось збити 44 цілі: 22 ракети (9 балістичних) і 20 “Шахедів”.
ППО працювала в Київській, Харківській, Дніпропетровській, Полтавській, Миколаївській і Запорізькій областях. А також у Києві: уламки ракет упали у різних районах столиці. Поранень зазнали 3 людей.
Источник: www.24tv.ua