Проєкт “Контракт 18 – 24” поширився на Нацгвардію і Держприкордонслужбу Дар’я СмородськаОсновні тези
- Проєкт “Контракт 18 – 24” тепер охоплює Нацгвардію та Держприкордонслужбу, дозволяючи контрактникам отримувати одноразову виплату в 1 мільйон гривень.
- Уряд спростив проходження медогляду для майбутніх військових, а Генеральний штаб ЗСУ, Нацгвардія та Держприкордонслужба визначатимуть штатні позиції для контрактників віком 18-25 років.
Підпишись на нашWhatsApp
Уряд розширив межі проєкту “Контракт 18-24″ / Фото Міністерства оборони України
Відтепер служити за “Контрактом 18 – 24” можна не лише в Збройних Силах України, але і в Національній гвардії та Державній прикордонній службі України. Межі експериментального проєкту щодо підвищення мотивації до військової служби розширили за рішенням уряду.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на представника уряду у Верховній Раді Тараса Мельничука.
Що змінилося в проєкті “Контракт 18 – 24”
Контрактники віком від 18 до 24 років, які стануть на службу в Нацгвардії чи Держприкордонслужбі зможуть отримати одноразову виплату 1 мільйон гривень. Відтак, право на грошову винагороду матимуть воїни ЗСУ та інших військових формувань та правоохоронних органів спецпризначення. Право на неї мають військові рядового, сержантського і старшинського складу, які почали служити до 25 років під час дії воєнного стану.
Також уряд встановив, що отримати грошове забезпечення в 1 мільйон гривень можуть контрактники, які відслужили в бойових умовах не менше шести місяців та ті, хто брали безпосередню участь у бойових діях на тимчасово окупованих територіях, у «сірій зоні» або на території держави-агресора.
Генеральний штаб ЗСУ, Нацгвардія та Держприкордонслужба самостійно затверджуватимуть перелік штатних позицій для військовослужбовців віком 18-25 років, які підписують контракт. А для швидшого початку служби для майбутніх військових спростили проходження медогляду, зокрема процедуру обстеження у лікаря-психіатра.
Проєкт “Контракт 18 – 24” запрацював у 2025 році. Молодь долучилася до проєкту та долучилася за його допомогою до служби. Добровольці підписують контракт на 1 рік та протягом цього часу отримують фінансові виплати та соціальний пакет.
Перші 200 000 гривень контрактник отримує спочатку, 300 000 гривень – після завершення БЗВП та фахової підготовки. А якщо він дослужить до кінця контракту, то отримає й останню виплату в сумі 500 000 гривень.
Источник: www.24tv.ua