Просування сповільнилося: ISW назвав населений пункт, до наступу на який може готуватися ворог

Коротка версія новини

  • Російські загарбники сповільнили просування в районі Авдіївки, готуючи резерви для можливого наступу в напрямку ще одного міста Донецької області.
  • Аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що російські війська можуть планувати наступ в напрямку Торецька для підсилення операцій навколо Часового Яру.

ISW про ситуацію на Сході / Колаж 24 Каналу (фото ілюстративні)

Російські загарбники сповільнили просування в районі Авдіївки. Окупанти готують резерви, аби спробувати наступати в напрямку ще одного з міст Донецької області, щоб доповнити наступальні операції поблизу Часового Яру.

Про це пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни. В ISW назвали населений пункт, до наступу на який може готуватися агресор.

Ворог може наступати в напрямку Торецька

Аналітики зауважили, що 30 квітня в районі Авдіївки російські війська вперше за кілька днів не здійснили жодних підтверджених наступів. Українські джерела повідомляли, що на напрямку Бахмут – Часів Яр окупанти здійснили більше атак, ніж біля Авдіївки.

У ранкових і вечірніх зведеннях Генштабу ЗСУ зазначено, що загалом за добу захисники відбили 47 атак ворога на Авдіївському напрямку та 57 на Бахмутському напрямку. При цьому значно більше атак на напрямку Часів Яр.

Звітів за один день недостатньо, щоб встановити закономірність, але це може свідчити про те, що російські війська дещо сповільнюють швидкість атак навколо Авдіївки, водночас відновлюючи наступальні поштовхи навколо Часового Яру, як нещодавно прогнозувала ISW,
– зазначили в Інституті.

Додали, що приблизно з 20 квітня бійці Путіна зосередилися на нарощуванні тактичного успіху поблизу Очеретиного, що на північний захід від Авдіївки, та Новокалинового – на північ від Авдіївки. Втім, станом на 30 квітня темпи підтвердженого просування, схоже, сповільнилися.

Російські війська можуть вирішити наступати зі свого виступу на північ від Авдіївки в напрямку Торецька, щоб доповнити російські наступальні операції поблизу Часового Яру, що, ймовірно, вимагатиме від російських військ проведення тактичної паузи для зосередження сил для такого наступу,
– припустили аналітики ISW.

Окрім того, наголосили, що Часів Яр є оперативно важливим об’єктом. Саме це місто може стати плацдармом для російських військ для початку наступальних дій на Дружківку та Костянтинівку, що утворюють пояс фортець чотирьох великих міст Донецької області. Втім, додали аналітики, російським військам, ймовірно, знадобиться більш тривала пауза для підсилення наявних підрозділів і передислокації додаткових сил у район Очеретиного, якщо вони вирішать спробувати просунутися на північ до району Торецька.

Де розташований Торецьк: дивіться карту

Яка ситуація на Бахмутському та Авдіївському напрямках

  • Вранці 1 травня у Генштабі ЗСУ повідомили, що на Бахмутському напрямку українські захисники відбили 24 атаки в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області; Верхньокам’янське, Роздолівка, Спірне, Новий, Кліщіївка, Андріївка та Часів Яр Донецької області, де росіяни, за підтримки авіації, намагалися покращити тактичне положення.
  • Під артилерійським та мінометним вогнем агресора опинилося понад 10 населених пунктів, зокрема Роздолівка, Калинівка, Часів Яр, Андріївка Донецької області.
  • На Авдіївському напрямку Сили оборони відбили 23 атаки в районах населених пунктів Архангельське, Керамік, Сокіл, Уманське, Яснобродівка та Нетайлове Донецької області. Там ворог намагався витіснити наші підрозділи з займаних рубежів.
  • Також окупанти завдали авіаційних ударів в районах населених пунктів Новобахмутівка та Євгенівка Донецької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали близько 20 населених пунктів, зокрема, Архангельське, Новопокровське, Уманське Донецької області.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *