Прем’єр Вірменії звинуватив 2 союзників з ОДКБ у пособництві Азербайджану

Основні тези

  • Прем’єр Вірменії звинуватив дві країни ОДКБ у підтримці Азербайджану під час війни в Нагірному Карабасі, не називаючи їх.
  • Війна в Нагірному Карабасі у 2020 році тривала 44 дні, після чого у регіон прибули російські та турецькі миротворчі контингенти. Баку приєднав певні території.
  • Прем’єр Вірменії також відзначив позитивний момент у відносинах з Азербайджаном – підписання документа про делімітацію кордону та продовження діалогу.

Пашинян звинуватив певні країни ОДКБ у підтримці Азербайджану / Колаж 24 Каналу

Прем’єр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив дві країни ОДКБ у підтримці Азербайджану. За його словами, ці дві держави нібито допомагали з підготовкою конфлікту в Нагірному Карабасі.

Саме під виступу у парламенті Нікол Пашинян розкритикував дії двох країн-членів ОДКБ, які, за його словами, допомагали Азербайджану у військовій агресії проти Вірменії у 2020 році. Важливо, що він не назвав, про які саме держави йдеться.

Пашинян проти союзників з ОДКБ

Війна, про яку йдеться, тривала 44 дні у 2020 році – з 27 вересня по 10 листопада. Внаслідок бойових дій Азербайджан збільшив свою територію, а опісля в регіон зайшов російський та турецький миротворчий контингенти.

У 2020 році в підготовці війни брали участь наші союзники. Не на нашому боці. Я знаю дві країни ОДКБ, які брали участь у підготовці до війни проти нас,
– сказав Пашинян.

Крім того, прем’єр-міністр Вірменії зазначав, що обидві сторони – Єреван і Баку – не можуть уявити собі мирний процес, адже не знають, що це таке. Пашинян порівняв ситуацію з польотами в космос, які колись здавалися неймовірними.

Зверніть увагу! Голова уряду згадав і про нещодавній позитивний момент у відносинах між Вірменією та Азербайджаном – підписання документа про делімітацію ділянки кордону. Пашинян назвав цей факт великим успіхом. Він акцентував: важливо, що делімітація відбувається відповідно до топографічної карти СРСР 1976 року.

Спікер парламенту Вірменії Ален Симонян також наголошував на зацікавленості країни у продовженні діалогу з Баку. Він констатував, що переговори щодо мирної угоди тривають, попри складнощі та непорозуміння між сторонами.

Ширший контекст

  • Протистоянню між Вірменією та Азербайджаном не один десяток років. Перша Карабаська війна тривала з 1988 по 1994 рік. У вересні 2023 року азербайджанські військові, називаючи це антитерористичною операцією, взяли під контроль весь Нагірний Карабах.
  • Через декілька тижнів – на полях саміту Європейського політичного партнерства в Іспанії – прем’єр Пашинян офіційно визнав площу Азербайджану в 86,6 тисячі квадратних кілометрів, зокрема з Нагірним Карабах. Однак відповідні дві країни досі не уклали угоду.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *