Потрібні ATACMS: головні цілі для ударів по Росії вже визначені

Основні тези

  • Україна отримала дозвіл від кількох країн, включаючи Францію, Німеччину та Нідерланди, на удари по військових цілях у Росії.
  • Дозвіл на використання американської зброї по території Росії обмежений, зокрема заборонені удари далекобійними ракетами ATACMS.
  • Водночас США дозволили використання установок HIMARS для ударів по російських цілях, що вважають великим кроком уперед.

Для того, щоб зменшити кількість ударів по території Україні, необхідно завдавати ударів по території Росії. Врешті наші союзники погодилися з цим рішенням. Зокрема, Сполучені Штати дозволили бити їхньою зброєю по військових цілях у Росії.

Водночас удари далекобійною американською зброєю по Росії наразі заборонені. Це, додамо, влаштовує не усіх конгресменів США. Військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп пояснив 24 Каналу, що США уже зробили великий крок уперед, дозволивши використовувати хоч якусь зброю по території Росії.

Крок уперед вже відбувся

На жаль, дозвіл на використання американського озброєння по території Росії обмежений. Наприклад, удари далекобійними ракетами ATACMS заборонені.

Вже саме рішення США дозволити удари, зокрема з установок HIMARS, по російських цілях – це великий крок уперед. ATACMS не дозволяють використовувати з відомих причин. Адміністрація Байдена вкрай обережна, вона має перестороги через можливу ескалацію з ядерною державою,
– наголосив Давид Шарп.

Зрештою, саме тому ракети ATACMS з’явилися в Україні лише восени 2023 року. Хоч ще від 2022 року Київ просив США надати ці далекобійні ракети.

“Від цієї політики, підходів та бар’єрів, які американці ставлять самі ж собі, позбуваються дуже поступово. Як правило, на жаль, стимулами до прогресу є події зі знаком “мінус”. Цього разу наступ росіян на Харківщині підштовхнув США та інші країни до дій. Чому цього не зробили раніше – питання риторичне”, – пояснив Шарп.

У цьому контексті удари саме далекобійною зброєю, наприклад, по аеродромах Росії, були б надзвичайно доречними.

“Можна знайти й інші цікаві цілі в радіусі 250 – 300 кілометрів від українського кордону, ураження яких створило б Росії великі проблеми. Особливо це, звісно, аеродроми”, – додав військовий оглядач.

Водночас є й хороші новини. Адже Франція, найпевніше, дозволила Україні бити по Росії ракетами SCALP, дальність ураження яких – 300 кілометрів. Хоч вони й не так добре пристосовані до ударів по техніці на відкритому просторі, як ATACMS, а все ж уразити навіть одну ціль на умовному аеродромі вже буде непоганим результатом.

Хто дозволив Україні використовувати зброю по Росії

  • Минулого тижня президент Франції Еммануель Макрон закликав партнерів дозволити Україні бити по військових цілях у Росії. Вже 2 червня у BBC повідомили, що Франція, найімовірніше, дасть можливість Україні використовувати ракети SCALP для ударів по території Росії.
  • Днями й у Німеччині офіційно підтвердили рішення про використання їхньої зброї по території Росії. Водночас міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус наголосив, що німецьку зброю для ударів проти Росії можна застосовувати лише у Харківській області.. Тобто радіус ураження буде не більшим ніж 40 кілометрів.
  • Нідерланди, своєю чергою, дозволили використовувати літаки F-16 для ударів по Росії. Очільниця МЗС Нідерландів підкреслила, що Україна має право на самооборону, тож обмежень для застосування зброї немає бути.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *