Опрацьовано 100 відсотків бюлетенів: скільки людей у Молдові підтримали євроінтеграцію Ася Ковальова Основні тези
- Центральна виборча комісія Молдови повідомила, що за попередніми даними єврореферендуму 50,46% виборців підтримали зміни до Конституції для приєднання до ЄС, а 49,54% висловилися проти.
- Для визнання референдуму таким, що відбувся, необхідно, щоб у ньому взяли участь не менше ніж третина зареєстрованих виборців, а закон буде ухвалений за умови підтримки більшості учасників.
- Результати референдуму будуть подані до Конституційного суду, який протягом 10 днів має підтвердити або спростувати їх.
Голоси на єврореферендумі у Молдові розділилися майже порівну / Колаж 24 КаналуБільше цікавих аудіоновинСлухатиСлухати цю новину00:0001:16x Аудіо синтезовано з використанням AI. Слухати цю новину00:0001:16x Аудіо синтезовано з використанням AI.
Центральна виборча комісія Молдови повідомила остаточні результати референдуму щодо євроінтеграції країни. Кількість тих, хто проголосував “так”, становить 50,46%, “ні” – 49,54%.
Про це повідомляє ЦВК Молдови. Наразі Центральна виборча комісія вже опрацювала 100 відсотків бюлетенів.
Голоси на єврореферендумі у Молдові розділилися майже порівну
Нагадаємо, на референдумі жителям Молдови ставили питання: “Ви підтримуєте внесення змін до Конституції з метою приєднання Республіки Молдова до Європейського Союзу?”.
У разі підтримки преамбулу Конституції Молдови доповнять такими словами: “Підтверджуючи європейську ідентичність народу Республіки Молдова та незворотність європейського курсу Республіки Молдова, проголошуючи інтеграцію в Європейський Союз стратегічною метою Республіки Молдова”.
Серед тих, хто взяв участь у референдумі, 49,54% проголосували проти внесення європейського вектора до Конституції, а 50,46% за.
Президентка Молдови Мая Санду заявила, що більшість громадян, які голосували на референдумі щодо вступу в ЄС, підтримали євроінтеграцію. Також, на її думку, деякі люди “справді не розуміють, що таке ЄС, але були й ті, хто продав голоси”.
Для визнання конституційного республіканського референдуму таким, що відбувся, у ньому повинні взяти участь не менше ніж 1/3 кількості людей, зареєстрованих у виборчих списках. Закон буде вважатися ухваленим, якщо за нього проголосує більшість громадян, які взяли участь у референдумі.
Комісія подасть звіт про результати референдуму до Конституційного суду, який своєю чергою протягом 10 днів своїм рішенням підтвердить або спростує результати плебісциту.
До слова, голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн привітала громадян Молдови та президента країни Маю Санду з успішним проведенням президентських виборів та конституційного референдуму. У своєму повідомленні в соціальній мережі X фон дер Ляєн відзначила стійкість Молдови перед гібридними загрозами з боку Росії та підкреслила прагнення країни до європейської інтеграції.
Нагадаємо, що також стали відомі остаточні результати президентських виборів. У Молдові відбудеться другий тур президентських виборів, оскільки жоден кандидат не набрав більше 50% голосів; Мая Санду отримала 42,45%, а Александр Стояногло – 25,99%.
Источник: www.24tv.ua