Обнадійливі новини: 9 червня світло майже не будуть вимикати Ірина ЧеботніковаОсновні тези
- У неділю, 9 червня, обмеження будуть лише з 20:00 до 22:00.
- Графіки погодинних відключень будуть застосовані для промислових і побутових споживачів, але не торкатимуться об’єктів критичної інфраструктури.
- Покращення ситуації пояснюється виведенням енергоблока однієї з АЕС, завершенням ремонту швидше запланованого терміну та новим порядком застосування графіків погодинних відключень.
9 червня генератори майже не знадобляться / 24 Канал
В Укренерго та ДТЕК потішили українців добрими новинами. У неділю будемо зі світлом чи не весь день. Обмеження все ж запровадять, щоправда, на кілька годин.
У суботу, 8 червня, також пом’якшили обмеження, скоротивши їх на дві години. Графіки ввели не з 16:00, а з 18:00.
Як будуть відключати світло 9 червня
9 червня всі обленерго будуть застосовувати графіки погодинних відключень для промислових і побутових споживачів з 20:00 до 22:00,
– ідеться в повідомленні Укренерго.
Обмеження не будуть стосуватися об’єктів критичної інфраструктури.
У ДТЕК уточнили, що графіки стабілізаційних відключень діятимуть у Києві, в Київській, Донецькій, Одеській і Дніпропетровській областях.
СЕО Yasno Сергій Коваленко також написав про це.
“На завтра маємо обмеження лише з 20:00 до 22:00. Решта дня має пройти без відключень”, – повідомив він.
Чому світло зараз вимикають рідше
По-перше, на вихідних ситуація зазвичай покращується. По-друге, з ремонту було виведено енергоблок однієї з АЕС. Це додало потужності енергосистемі, до того ж енергетики завершили ремонт на 10 днів швидше запланованого.
По-третє, з 8 червня запроваджують новий порядок застосування графіків погодинних відключень. Поки що система працюватиме в тестовому режимі, але планують, що новації дозволять зробити графіки справедливішими.
Щоб світла було більше, будуть доведені ліміти, наскільки потрібно “розвантажитися” в певній області.
У зв’язку з цим оператор системи розподілу (обленерго) має забезпечити черги відключень у такий спосіб, щоб використовувати виключно цей ліміт. За нашими розрахунками, кількість черг має бути меншою, а світло в будинках громадян буде більшу кількість годин,
– сказав перший заступник глави Міненерго Юрій Власенко.
Але все одно слід економити електроенергію. Якщо в усіх квартирах увімкнуть кондиціонери, бойлери, пральні машини, то дуже швидко без світла опиниться не тільки цей будинок, а й сусідні. А ввечері й узагалі може не бути ані вуличного освітлення, ані підсвітки в підземних переходах. Тому слід не тільки купити ліхтарики, павербанки та зарядні станції, але й бути свідомим споживачем.
Як потрібно користуватися енергоємними приладами / Інфографіка 24 Каналу
Поради на випадок відключення світла
24 Канал підготував лайфхаки, як зберегти продукти, коли довго нема світла. Що робити з холодильником – читайте тут.
Також ми зібрали поради, скільки готівки треба мати на випадок повного блекауту та що робити, якщо через відключення зникає мобільний зв’язок. Користуйтеся!
Источник: www.24tv.ua