“Навіть не одягаємо парашути”: пілот ЗСУ сказав, чому неможливо катапультуватися з Мі-8 та Мі-24

“Навіть не одягаємо парашути”: пілот ЗСУ сказав, чому неможливо катапультуватися з Мі-8 та Мі-24 Анжеліка ГалесевичОсновні тези

  • Пілот ЗСУ Євген Соловйов пояснив, чому неможливо катапультуватися з гелікоптерів Мі-8 та Мі-24.
  • Вертольоти не мають можливості катапультування через наявність пасажирів та вантажу на борту.
  • До того ж українські льотчики виконують польоти на низькій висоті, тому катапультування у разі аварії не є варіантом.
  • Відтак єдиним способом закінчення польоту є посадка – вимушена, аварійна чи запланована.

Низка експертів кажуть, що катапультування з російських вертольотів Ка-52 дуже ризиковане. Спочатку машина скидає гвинти, далі відпадає ліхтар кабіни і лише потім відбувається саме катапультування екіпажу.

Водночас з гелікоптерами Мі-8 та Мі-24 дещо інша ситуація – з них взагалі неможливо катапультуватися. Військовий льотчик 1-го класу, підполковник ЗСУ Євген Соловйов в ексклюзивному інтерв’ю 24 Каналу пояснив, у чому причина.

Чому з Мі-8 та Мі-24 неможливо катапультуватися

Євген Соловйов розповів, що Мі-8 – це десантно-транспортний вертоліт. До повномасштабного вторгнення під час більшої частини усіх польотів на борту перебував або десант, або пасажири, або вантаж, який також супроводжували люди.

У цих умовах ми навіть не одягаємо парашути. Якщо на борту є пасажири, я не зможу просто катапультуватися з вертольота і сказати усім “до побачення”,
– зауважив військовий пілот 1-го класу.

Під час виконання завдань із вогневого ураження українські льотчики виконують польоти дуже низько. Навіть якщо буде спроба катапультування, то воно просто буде невдалим.

Тому у нашому випадку при виконанні польотів на Мі-8 чи Мі-24 єдиним способом закінчення польоту є посадка – вимушена, аварійна чи запланована,
– наголосив підполковник ЗСУ.

Яку авіацію отримає Україна

  • Міністр оборони США Ллойд Остін сказав, що Україна вже цього літа має отримати винищувачі F-16. Нідерланди надали нашій державі дозвіл бити по території Росії з цих винищувачів. Там вважають, що це право на самооборону, яке передбачене Статутом ООН. Зазначимо, що F-16 допоможуть підвищити ефективність наявної західної зброї, яка використовувалася з літаків радянського зразка.
  • Нещодавно президент Франції Еммануель Макрон оголосив про передачу модернізованої версії винищувачів Mirage 2000-5. Також запропонував навчити пілотів. Зробити це планують до кінця 2024 року. Програма підготовки розрахована на 5 – 6 місяців. Відповідно у 2025 році Україна може отримати французькі літаки.
  • У кінці травня Швеція оголосила, що Україна отримає два літаки ASC 890 дальнього радіолокаційного виявлення. Вони допоможуть виявляти об’єкти на відстані 350 – 500 кілометрів. Такі літаки суттєво посилять можливості України та дозволять раніше виявляти російські ракети, літаки та безпілотники.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *