НАТО схвалила план розширення підтримки України після зняття вето Орбана

НАТО схвалила план розширення підтримки України після зняття вето Орбана Софія Назаренко Дмитро УсикОсновні тези

  • НАТО схвалив план розширення підтримки України після зняття вето Орбана.
  • План передбачає, що НАТО бере на себе міжнародну координацію поставок зброї та тренувань для українських Збройних Сил.
  • Угорщина розблокувала ухвалення плану за умови неучасті у навчаннях та фінансуванні поставок зброї.
  • Документ з планом підтримки мають оприлюднити після офіційного затвердження міністрами 14 червня.

План НАТО щодо допомоги Україні / Getty Images / Колаж 24 Каналу

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО схвалили першу в історії програму інноваційного співробітництва між Альянсом та Україною. Альянс зобов’язався розширити підтримку нашої країни.

Про це Столтенберг повідомив за результатами засідання Ради Україна – НАТО, передає кореспондентка 24 каналу у Брюсселі. Довгий час цю ініціативу блокувала Угорщина. Проте Віктор Орбан зняв вето в обмін на обіцянку, що його країна не буде брати участі в навчанні українців і фінансувати постачання зброї.

Ухвалення плану щодо України

Єнс Столтенерг повідомив, що 13 червня члени НАТО схвалили першу в історії дорожню карту інноваційного співробітництва Україна – НАТО. Альянс готується підтримати створення спільного аналітичного, тренувального і освітнього центру Україна – НАТО.

Окрім цього під час засідання сторони обговорили перехід українського ОПК на стандарти НАТО, а також покращення оборонних закупівель для української промисловості. Столтенберг додав, що під час завтрашнього засідання він очікує узгодження плану НАТО з надання безпекової допомоги і тренувань для України. Саме це стане ключовим результатом саміту НАТО у Вашингтоні вже за місяць.

Понад 99% усієї військової підтримки Україні надають союзники по НАТО. Тому є сенс в тому, щоб НАТО взяла на себе більшу роль у цих зусиллях. Це поставить нашу підтримку на міцніший фундамент, забезпечить передбачуваність для Києва і допоможе задовольнити як негайні, так і довгострокові потреби,
– сказав Єнс Столтенберг.

Генсек НАТО заявив, що від початку повномасштабного вторгнення держави-члени Альянсу надають Україні військову допомогу сумою в 40 мільярдів євро щороку. Він пропонує, аби такі ж зусилля були і у майбутньому, “стільки часу, скільки це потрібно”, і аби всі держави-члени надавали підтримку.

Війна в Україні та НАТО

  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг раніше зазначав, що під час чергового “Рамштайну” і зустрічі Ради Україна – НАТО союзники зроблять важливе оголошення. Воно стосуватиметься поставок більшого обсягу військового обладнання: протиповітряних систем, артилерії, ракет.
  • Водночас генсек зауважив, що без перемоги Україн у війні не може бути ніяких розмов про членство у НАТО. За його словами, це є “абсолютним мінімумом”.
  • Столтенберг не вважає, що використання зброї Альянсу на території Росії є ескалацією. В тому числі це стосується й винищувачів F-16.
  • На щорічному саміті НАТО, який має відбутися вже цього липня, Україні мають запропонувати пакет допомоги, який стане “мостом для їхнього членства у НАТО”. Мовиться про те, що у пакеті буде робота над визначенням нових ресурсів для України.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *