Наближаємося до переламного моменту: Черник проаналізував інтерв’ю Буданова

Наближаємося до переламного моменту: Черник проаналізував інтерв’ю Буданова Оксана Харьковська Основні тези

  • В інтерв’ю Буданов заявив, що ситуація на фронті залишатиметься складною ще місяць. Петро Черник зауважив, що це, найімовірніше, пов’язано з тим, що за цей час має запрацювати артилерійський пакет допомоги.
  • Військовий експерт Черник вважає, що росіяни шукають слабке місце нашої оборони та можуть вдарити у будь-якій точці.
  • Військовий експерт вважає, що Україні може повернути усі захоплені території лише силою, а не дипломатією.
  • Черник наголошує, що вихід з цієї фази бойових дій розпочався, але складності відвоювання Донбасу залишаються.

Очільник ГУР МО Кирило Буданов дав інтерв’ю західній пресі, де сказав, що ситуація на фронті залишатиметься складною ще місяць. Імовірно, це пов’язано з тим, що за цей час має повноцінно запрацювати артилерійський пакет допомоги від Чехії та інших країн.

Про це у зведенні для 24 Каналу сказав військовий експерт і полковник запасу ЗСУ Петро Черник, зауваживши, що зараз війна є на 95% артилерійською. Водночас росіяни промацують нашу оборону та шукають слабке місце.

Окупанти можуть вдарити у будь-якій точці

На думку Черника, російські загарбники можуть вдарити новими силами у будь-якій точці. Адже є третє правило війни – прихований маневр.

У моєму розумінні, і ми, і вони – наближаємося до якогось зламного моменту у цій фазі боротьби. Як цей злам відбудеться? Чи зуміють росіяни розширити ще якийсь плацдарм? Чи ми зуміємо здійснити блискучий майнер, скажімо, як було по Харківській операції? Однак я дещо по-філософськи висловлюся – в егрегорі планети Земля зараз наростає цей потенційний вузол розв’язання,
– зауважив військовий експерт.

Почався вихід з цієї фази війни

Кирило Буданов заявив, що не бачить сенсу у мирних переговорах з Росією й Україна не має іншого вибору, як повернути усі захоплені території. На думку Черника, окуповані території можна повернути лише силої, жодних дипломатичних шляхів не існує. Однак є складне питання – як відвоювати Донбас.

Річ у тім, що, наприклад, Крим у воєнному сенсі не так складно відбити. За словами полковника запасу, його можна “задушити”. Для цього треба потопити Кримський міст та вантажні судна, які можуть довозити в Крим усе, що потрібно ворогу.

Якщо пробитися до Північного Приазов’я, “задушити” ракетами AGM-158 JASSM, чи F-16 збивати все, що туди рухається – не так уже і складно їх “додушити”. Так можна дійти до старої лінії розмежування,
– сказав Черник.

Однак Маріуполь все одно тоді ще лишається під окупацією ворога. Водночас з Донбасом ще складніше.

“Це все – складні моменти, які потребують раціонального осмислення. Чи почався шлях виходу з цієї фази бойових дій? Я дуже коректно висловлююся – з цієї фази бойових дій точно почався. Це – так звана Швейцарія. Буде другий раунд на осінь. Рано чи пізно знайдуть формулу призупинення, 100%”, – наголосив полковник запасу.

Він також додав, що повноцінно війна закінчиться тільки тоді, коли рухне Росія. Утім, це буде ще нескоро, але стовідсотково буде в осяжній історичній перспективі.

Які ще теми проаналізував Черник

  • Україна, імовірно, вдарила по Центру космічного зв’язку окупантів у Криму. Черник зауважив, що не слід забувати про російську систему ГЛОНАСС, яку вони розташували в космосі. Це коштовна техніка й через санкції росіянам дедалі важче її виготовляти.
  • Загарбники продовжують штурми Часового Яру Донецької області, але Сили оборони тримають вогневий контроль. Місто має стратегічну перевагу – це височина, яка має велику кількість водних перешкод. Щоб їх перейти ворогу треба зводити понтонні переправи, а це – гарна ціль для українських захисників.
  • Російські пропагандисти кидаються звинувачуваннями у бік США через буцімто атаку ATACMS по Севастополю. Кремлю дуже вигідні ці закиди, адже це внутрішня консолідуюча пропаганда. У такий спосіб вони прагнуть об’єднати росіян навколо Владіміра Путіна.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *