Моряків українського суховантажу, по якому вдарили єменські хусити, врятували з судна

Моряків українського суховантажу, по якому вдарили єменські хусити, врятували з судна Дмитро УсикОсновні тези

  • Моряки українського суховантажу, по якому ударили єменські хусити, покинули судно.
  • Екіпажу допоміг балкер Anna Meta, він транспортував їх у безпечне місце.
  • Моряки подали сигнал лиха через пожежу, яку досі не припиняється.

Моряки Verbena покинули судно / Getty Images / Колаж 24 Каналу

У четвер, 13 червня, єменські хусити атакували український корабель в Аденській затоці. Екіпаж Verbena подав сигнал лиха і попередив, що залишає судно.

Відповідне повідомлення опублікувало Центральне командування США. Там зазначили, що зловмисна та безрозсудна поведінка хуситів продовжує загрожувати регіональній стабільності та ставить під загрозу життя моряків у Червоному морі та Аденській затоці.

Моряки покинули судно

Єменські хусити 13 червня двома ракетними ударами атакували український суховантаж Verbena, який експлуатував польський перевізник під прапором Палау. Вже у суботу, 15 червня, стало відомо, що екіпаж подав сигнал лиха, вказавши, що вони покидають корабель.

Екіпаж покинув судно через безперервні пожежі та нездатність їх контролювати,
– йдеться у повідомленні Центркому.

Повідомляється, що морякам надав допомогу балкер Anna Meta – він транспортує їх у безпечне місце. Іранський фрегат IRIN Jamaran, який був всього у 8 морських милях (майже 13 кілометрів) від судна Verbena та не відповів на сигнал лиха.

Що відомо про атаку на судно

Повідомлялося, що українське судно, призначене для навалювальних вантажів, перевозило будівельні матеріали з дерева та прямувало до Італії.

Внаслідок ракетного удару на борту корабля спалахнула пожежа, в результаті якої судно було пошкоджено, а один моряк зазнав серйозних поранень. Постраждалого оперативно евакуювали американським літаком на військовий корабель партнерів, що перебував поряд. Йому вже надали необхідну медичну допомогу.

У США зазначили, що продовжуватимуть співпрацю з партнерами, щоб притягнути хуситів до відповідальності та послабити їхній військовий потенціал.

Хто такі хусити?

У 2015 році до влади у Ємені прийшли хусити. Вони захопили столицю країни, а потім і увесь північний захід. Хуситський режим спирається на допомогу Ірану, а міжнародно визнаний уряд – на підтримку Саудівської Аравії. Завдяки постачанням з Тегерану хусити мають серйозний арсенал ракет і дронів, зокрема навіть балістики, здатної літати на 2 000 кілометрів. Після нападу ХАМАС вони підтримали палестинців та вдарили по Ізраїлю. Крім того, хусити розпочали атакувати у Червоному морі цивільні судна, які начебто мають “зв’язок із євреями” та їхніми союзниками – США та Британією.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *