“Мають доставити Путіна в Гаагу”: у Європарламенті попередили Монголію про наслідки

“Мають доставити Путіна в Гаагу”: у Європарламенті попередили Монголію про наслідки Маргарита ВолошинаОсновні тези

  • Міжнародний кримінальний суд Гааги видав ордер на арешт Владіміра Путіна, який зобов’язує низку країн, включаючи Монголію, заарештувати його.
  • Монголія наразі не планує виконувати цей ордер, що викликало занепокоєння у членів Європейського парламенту.
  • Заступник голови комісії у закордонних справах Урмас Пает закликав високого представника ЄС Жозепа Борреля відреагувати на поведінку Монголії.
  • Європарламентарі вважають, що відмова Монголії заарештувати Путіна створить прецедент вибіркового застосування ордерів МКС.

У Європарламенті заявили, що відмова Монголії від арешту Путіна створить прецедент / Колаж 24 Каналу, ілюстративне фото

Міжнародний кримінальний суд Гааги раніше видав ордер на арешт російського диктатора, згідно з яким Владіміра Путіна зобов’язані заарештувати у низці країн, зокрема Монголії. Однак країна чомусь відмовляється це робити.

Тож члени Європейського парламенту, зокрема заступник голови комісії у закордонних справах Урмас Пает, закликають високого представника ЄС Жозепа Борреля відреагувати на поведінку Монголії, члена МКС, якщо країна не заарештує Путіна.

Відмова Монголії від арешту Путіна створить прецедент

Напередодні Владімір Путін прибув до Монголії з візитом. Як зауважив Урмас Пает, якщо країна заарештує російського диктатора, як вимагає рішення МКС, то у неї з’явиться історична можливість стати гарантом міжнародного права.

Ми просто повинні виконати вимогу Міжнародного кримінального суду – заарештувати злочинця Путіна і доставити його в Гаагу,
– заявив він.

За його словами, якщо Монголія не виконає свої обов’язки члена МКС, Європейський союз повинен послати чіткий сигнал у вигляді дипломатичних та економічних заходів. Зокрема, члени Європарламенту засуджують запрошення, яке Монголія надіслала Путіну.

“Відмова Монголії заарештувати Путіна створить прецедент і відкриє шлях іншим країнам до вибіркового застосування ордерів на арешт Міжнародного кримінального суду”, – зазначили члени Європарламенту у своєму зверненні.

До слова, в українському МЗС заявили про удар по системі міжнародного кримінального права. У закордонному відомстві додали, що працюватимуть над наслідками для Улан-Батора. На цьому наголосив речник МЗС України Георгій Тихий.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *