СПЕЦПРОЄКТ Матеріали з позначкою “Спецпроєкт”, “Партнерський матеріал” чи “Актуально” розміщені на комерційній основі. Редакція може не поділяти цю позицію. Олександр Гайдамашко
Україна подарувала світові чимало зірок кіберспорту та покеру. Чого тільки вартує команда NAVI, що бере участь у міжнародних турнірах і повсякчас займає перші місця.
У рамках спецпроєкту “33 моменти гордості” 24 Канал розповість лише про кількох із найпомітніших зірок, якими ми точно можемо пишатися. Однак варто пам’ятати, що за десятки років Україна народила й сотні інших талантів.
Українцям є чим пишатися. Ми прогресивні, дисципліновані та стресостійкі. І це неабияк допомагає нам показувати неймовірні результати у кіберспорті. Разом з брендом Nemiroff, що зберігає відданість українському корінню, розповідаємо про досягнення вітчизняних гравців, що надихають та підсилюють силу духу.
Nemiroff De Luxe. Визнаний у світі, гордий бути українським! That’s my spirit!
Кіберспорт
- Іоанн “Edward” Сухарєв
Мабуть, першим, хто спаде на думку кожному зацікавленому в кіберспорті, буде харків’янин Іоанн Сухарєв, відомий як “Edward”. Хоча цьогоріч він уже завершив свою кар’єру, ми не можемо оминути увагою його численні здобутки на світовій арені кіберспорту.
З 2001 по 2024 рік Сухарєв грав у Counter-Strike, ставши одним із найбільш визнаних у світі гравців. Він виступав за низку команд, серед яких українська Natus Vincere, румунська Selectah та німецька ESC. Є на його рахунку й інші українські команди: Astana Dragons у 2013 році, TbaTbaTba і KHAN у 2021 і Cossaks у 2022 році.
Тепер уже колишній кіберспортсмен є володарем багатьох титулів і нагород, зокрема:
- Чемпіон світу за версією WCG 2010 року, Лос-Анджелес.
- Чемпіон світу за версією ESWC 2010 року, Париж.
- Срібний призер цього турніру 2011 року.
- Бронзовий призер 2013 року.
- Золотий призер світової серії IEM IV World Championship 2010 року, Ганновер.
- Золотий призер світової серії IEM V World Championship 2011 року, Ганновер.
- Срібний призер світової серії IEM VI Championship Hanover 2012 року, Ганновер.
У 2011 році Edward потрапив до списку найкращих гравців світу, де посів 15 місце. У 2013 році він опинився в авторитетному рейтингу від HLTV.org, посівши в ньому 16 місце.
- Віктор GeneRaL Нігріні
Гравець з Ужгорода активно розриває сцену Dota 2. Його називають одним із найсильніших кіберспортсменів у світі. Свою кар’єру хлопець розпочав у 18 років, хоча комп’ютерними іграми захопився ще задовго до того.
Вже дуже скоро він отримав можливість грати в складі Natus Vincere, де провів досить тривалий час, привертаючи до себе увагу всього світу. Згодом він зробив річну паузу у кар’єрі. А повернувшись, продовжив перемагати.
- Валерій Ваховський, b1t
Гравець у Counter-Strike 2 Валерій Ваховський став помітною персоною у світі кіберспорту, перемігши у відкритій кваліфікації CIS Minor Championship – Berlin 2019 із командою NOTBAD. Він одним із перших отримав запрошення до NAVI Junior, а через кілька років став повноцінним гравцем основного складу.
Як зазначає офіційний сайт NAVI, b1t “славиться своїми хедшотами”. На PGL Major Stockholm 2021 саме він продемонстрував найбільшу середню кількість влучань за раунд, а також поставив рекорд за всю історію Major-турнірів за цим показником. Таке досягнення не могло пройти повз увагу шанувальників кіберспорту.
- Євген “Yozhyk” Мостовик
Євген – один із найкращих гравців світу в FIFA, який свого часу також виступав у складі української кіберспортивної організації Natus Vincere з 2011 року. Народився він у Львові й з дитинства захоплювався футболом. У 17 років почав свій шлях професійного кіберспортсмена з FIFA.
Першим його серйозним турніром був World Cyber Games, де він узяв третє місце. Шість років потому його вже називали одним із найкращих гравців світу та найтитулованішим гравцем у FIFA.
Сьогодні Євген Мостовик веде популярний YouTube-канал на 341 000 підписників і розповідає про саму FIFA, турніри, оновлення, новини кіберспорту та інше.
- Данило Ішутін, відомий як Dendi
Львів’янин Ішутін, мабуть, найвідоміший гравець Dota 2 у цілому світі. Він виступав за команду Natus Vincere з 2010 по 2018 рік, ставши одним із переможців турніру The International. Пізніше він грав за міжнародну команду Tigers і The Pango, а у 2020 році покинув їх і вирішив створити власну кіберспортивну організацію, котру назвав B8 Esports. З того часу Ішутін грає за власну команду.
Покер
Не пасемо задніх ми й у покері. Наші покеристи повсякчас потрапляють у заголовки новин, виграючи десятки тисяч доларів, а іноді й більше. Представляємо п’ятірку відомих українських гравців, яких знають у всьому світі.
- Євген Качалов
Один з найуспішніших українських покеристів. Деякі ЗМІ навіть називають його найкращим українським гравцем у покер. За свою кар’єру Качалов виграв близько 10 мільйонів доларів, а його найбільша виплата за один турнір – майже 2,5 мільйона доларів.
Євген почав грати в покер у 20 років, живучи в США. При цьому його родина сподівалася, що хлопець займеться бізнесом. Перший серйозний виграш Качалова склав солідні 47 868 доларів. Для людини, яка до того виграла сумарно не більше тисячі, це означало лише одне: на цьому не варто зупинятися.
Й, на щастя Євген продовжив. Сьогодні він зірка покеру світового рівня, володар численних нагород, зокрема браслета WSOP, засновник кіберспортивної команди QLASH. Однак варто зазначити, що зараз Качалов майже не грає в професійний покер, називаючи себе “колишнім покер-про”.
- Євген Тимошенко
Тимошенко народився в Україні, але згодом переїхав до США. Свою кар’єру він почав у 2003 році й за 5 років змагань зміг виграти перші пів мільйона доларів.
Найбільший виграш у його кар’єрі припав на 2009 рік. Це – 2 149 960 доларів за перемогу в івенті Seventh Annual Five Star World Poker Classic у Лас-Вегасі. Загальну ж суму його виграшів оцінюють у майже 8 мільйонів доларів (станом на 2023 рік).
Сьогодні Євген займає друге місце в списку найбільш прибуткових гравців України, ставши чемпіоном турніру WCOOP.
- Ігор Ярошевський
Ярошевський родом із Дніпра. Як і попередні гравці, він є одним із найуспішніших українських покеристів, який понад 40 разів потрапляв до призової зони турнірів Світової серії покеру. У 2015-му Ігор максимально наблизився до завоювання браслета, але посів лише 2 місце та отримав 303 767 доларів.
Сьогодні загальний прибуток гравця оцінюють у 4 184 444 долари.
Серед відомих покеристів світу чимало українців / Фото Unsplash
- Олексій Хорошенін
Ще один професійний гравець у покер, на рахунку якого чимало перемог і понад три мільйони доларів заробітку. Спочатку він грав переважно онлайн, але згодом перейшов на живі турніри, де почав заробляти набагато більше.
Хорошенін – киянин, але наразі проживає у Лондоні. У 2014 році він здобув перше місце в European Poker Tour Vienna. Однак зараз український покерист зробив паузу у кар’єрі.
- Олександр Довженко
Гравець із дуже впізнаваним іменем, Довженко за свою кар’єру заробив на турнірах майже три мільйони доларів. Його найкраще досягнення на цей час – 2 місце European Poker Tour Kyiv у 2009 році.
На його рахунку понад 20 перемог у великих турнірах. Найбільший грошовий приз отримав у столиці, коли виграв 220 000 євро.
На завершення
Це далеко не весь список українських зірок кіберспорту та покеру, яких ми могли б згадати, адже кожного сезону з’являються все нові імена, за якими стоять серйозні досягнення та виграші. Водночас чимало легенд уже завершили кар’єру й практично не фігурують у спортивному інфополі.
Хай там як, але кожен з наших кіберспортсменів зробив вагомий вклад у те, щоб гідно представити Україну на світовій арені. Інші ж – продовжують робити це чи то у ролі гравця, ведучого чи коментатора турніру. І цим варто пишатися.
Источник: www.24tv.ua