Король пенальті Кошта і ексопонент України їде додому: як зіграли збірні в 1/8 Євро-2024 1 липня

СПЕЦПРОЄКТ Матеріали з позначкою “Спецпроєкт”, “Партнерський матеріал” чи “Актуально” розміщені на комерційній основі. Редакція може не поділяти цю позицію. Софія Кулай

Новий тиждень подарував футбольним уболівальникам два поєдинки 1/8 фіналу Євро-2024. В одному із них Франція зустрічалась із Бельгією, а у другому матчі Португалія поекзаменувала Словенію.

Ігровий день на чемпіонаті Європи у Німеччині відкрив поєдинок між Францією та Бельгією. 24 Канал розповідає, як минули матчі за вихід в 1/4 фіналу Євро-2024.

Франція – Бельгія 1:0

Гол: Вертонген, 85 (авт.)

На полі зійшлись колектив на чолі із Мбаппе та колишній опонент збірної України у рамках групового етапу Євро-2024 – Бельгія. У перші 45 хвилин французи повністю переграли свого суперника, завдавши 8 ударів проти лише одного у бельгійців. Щоправда, лише один постріл “Ле Бле” був у площину володінь Кастельса.

Євро-2024 зараз у самому розпалі! Найкращі збірні Європи приїхали у Німеччину, щоб позмагатися за перемогу. Вболівай за улюблені команди!
Сила духу є у кожного, у чому твоя?
Nemiroff De Luxe. That’s my spirit.

Найгостріший момент у першому таймі змарнував Тюрам, який після передачі Кунде підставив свою голову, але пробив повз стійку.

Попри намагання перший тайм закінчився нульовою нічиєю.

На старті другої 45-хвилинки Кастельс видав неймовірний сейв після гарматного удару Чуамені. Вже через дві хвилини знову Тюрам головою пробив над поперечиною. І знову передачу Маркусу віддав Кунде.

Ще через три хвилини настав час Мбаппе пробити повз володіння Бельгії. Суперник “Ле Бле” відповів пострілом головою від Карраско.

Автогол ціною путівки в 1/4 фіналу

У середині тайму Лукаку нагадав про себе глядачам матчу. Ромелу потужно пробив по центру воріт, але Меньян був на місці.

В останні 10 хвилин Де Брюйне перевірив пильність Меньяна.

Здавалось, що матч перейде у додаткові тайми, але… На 85-й хвилині Вертонген відзначився у власних воротах, вивівши уперед Францію 1:0.

Цей автогол став першим та останнім у поєдинку, який вивів команду Дешама у чвертьфінал Євро-2024 з футболу. Бельгія поїхала додому.

Франція – Бельгія: відеоогляд матчу

Португалія – Словенія 0:0 (по пен. 3:0)

Вже у перші 15 хвилин двічі було гостро біля словенських воріт. Спершу постріл Діаша був неточним, а вже через декілька хвилин Сілва класно прокинув у штрафній на Фернандеша. Але м’яч до Бруно так і не дійшов.

У середині тайму Роналду отримав свій шанс забити. Португалія заробила перспективний штрафний, який прогнозовано взявся виконувати Кріштіану, який не забив ще жодного голу на Євро-2024 у Німеччині. Однак удар зі стандарту зіркового капітана був поруч із поперечиною.

Вже у компенсований до першого тайму час Палаїнья перевірив на міцність каркас словенських воріт.

До перерви жодній із команд не вдалось розмочити нулі на табло.

На старті другого тайму Сілва змарнував вбивчий момент. Бернарду відправив м’яч далеко над поперечиною.

Авторитет Роналду не переконав арбітра

На 55-й хвилині Роналду знову отримав право на пробиття хорошого стандарту. Цього разу було значно краще. Якби не Облак уболівальники Португалії вже б раділи красивому голу свого лідера.

Словенія відповіла невдалим ударом Шешко.

Як не старався Роналду апелювати до головного арбітра під час падінь, але італієць Орсато не вівся на поведінку Кріштіану.

Збірна Португалії на Євро-2024 / Фото Getty Images

На останніх хвилинах основного часу Роналду опинився перед володіннями Облака та пробив прямо у голкіпера Словенії. Той ногами зафіксував м’яч.

Напружені екстратайми

Португалії так і не вдалось пробити досвідченого Облака в основний час. Матч перейшов у два додаткові 15-хвилинні тайми.

На старті першого екстратайму команди обмінялись напівмоментами. Колишній динамівець Вербіч скористався помилкою суперника, але його удар в останню секунду заблокував захисник.

За 5 хвилин до кінця першого додаткового тайму Облак забрав м’яч до рук після удару головою від Жоти.

На 105-й хвилині суддя призначив пенальті у ворота Словенії. Дркушич поставив підніжку Жоті. 11-метровий взявся виконувати Роналду, але не переграв Облака. Словенський голкіпер вгадав напрямок удару капітана збірної Португалії!!!

Не день Роналду

Вже через декілька секунд знову португальські футболісти апелювали до Орсато про гру рукою. Але італійський рефері був невблаганний.

Роналду не стримав сліз прямо на футбольному полі!!!

Останні 15 хвилин матчу розпочались із удару під поперечину Пальїньї, який потягнув Облак.

На 115-й хвилині захист Португалії зробив подарунок зірці Словенії. Однак Шешко не переграв Кошту у битві віч-на-віч.

Феєрія Кошти

Фанати побачили серію пенальті! Перший же пенальті був відбитий. Ветеран Словенії Ілічіч не переграв Кошту. Роналду реабілітував та із другої спроби переграв із позначки Облака.

Кошта відбив два пенальті поспіль. Балковец теж не зміг забити 11-метровий Словенії. Натомість Фернандеш подвоїв перевагу у серії Португалії 2:0.

Щось неймовірне робив у воротах Кошта, який парирував три поспіль 11-метрові. Вербіч не переграв найкращого голкіпера чемпіонату Португалії. Сілва реалізував 11-метровий 3:0.

У чвертьфіналі сформувалась ще одна пара за підсумками матчів 1/8 фіналу Євро-2024, які відбулись 1 липня. У наступній стадії на уболівальників чекає протистояння Франція – Португалія.