Китай допомагає Росії зірвати Саміт миру: на які країни міг вплинути Пекін

Основні тези

  • Китай офіційно відмовився від участі у Саміті миру через відсутність на ньому Росії.
  • Пекін намагається вплинути на позицію інших країн, спонукаючи їх також відмовитися від участі у саміті.
  • Китай може вплинути на учасників БРІКС та інші країни, яких він підтримує економічно.

Китай офіційно відмовився від участі у Саміті миру, оскільки на ньому не буде Росії. У Пекіні наголошують, що це нібито неповноцінна подія і ніякого конструктиву без участі країни-агресорки досягти не вдасться. Ба більше, Китай намагається вплинути на позицію інших держав.

Представники Китаю не лише відмовилися приїжджати у Швейцарію, але й спонукають до цього інші країни. Таку думку 24 Каналу висловив президент ГО “Ліберально-демократична ліга України” Артур Харитонов, додавши, що Пекін має вплив на світові автократії.

На які країни вплинув Китай

Передусім мовиться про учасників БРІКС. Туди входять Бразилія, Індія, ПАР. Але цілком ймовірно, що позиція Південно-Африканської Республіки може змінитися, адже вперше з 30 років правляча партія не змогла набрати більшість у парламенті.

Також відмовитись від участі у Саміті миру можуть країни, на які Китай має економічний тиск. Варто розуміти, що такий вплив – це російська лінія, яку підтримує Пекін.

Росія діє відповідно до того, що від неї хоче Сі Цзіньпін. Вона верифікує з Пекіном всі свої дії, зокрема й посилення агресії, ескалації в Україні. Тому якщо КНР може натиснути, наприклад, на Камбоджу чи Лаос, то неодмінно це зробить,
– розповів Артур Харитонов.

Тому для Китаю зараз важливо посіяти ворожнечу, антиукраїнськість. До того ж від Пекіну залежать ще багато країн Африки. Сі Цзіньпін може когось шантажувати або пропагувати китайську модель. А його головна мета – ізолювати Україну від Європи.

“Але не вийшло. Участь у Саміті миру підтвердив і Сінгапур, і Східний Тимор, і Філіппіни. Цей перелік розширюється, але треба ще більше держав. А для того, щоб Китай не мав впливу на країни, які далеко від України, нам треба з ними працювати”, – наголосив Харитонов.

Чи може Саміт миру бути успішним і без Китаю

Участі КНР визначала б подальший розвиток подій. Якби Китай підтримав Саміт миру, це означало б, що є спільне бачення щодо того, що Росія має зупинити свою агресію і Сі Цзіньпін фактично наказує це зробити.

Але маємо сценарій, коли КНР не прибуває. Тобто вказівка для Росії не надійшла. Далі перед нами невідомість, тому що є багато інших самітів, інших подій. Але навіть якщо ми орієнтувалися на присутність КНР, то все завжди можна переграти,
– зауважив Артур Харитонов.

Для України важливо акумулювати підтримку поза межами Європи. Тому візити, які провів Володимир Зеленський останніми днями, наприклад, у Філіппіни, – справді є важливими та дієвими. Треба розбудовувати співпрацю навіть зі складними регіонами, з тими країнами, з якими раніше ніхто не працював.

Останні новини про Саміт миру

  • Росія усіма силами намагається зірвати проведення заходу, а допомагає їй Китай. Для цього намагаються дискредитувати саміт, переконати світових лідерів не брати у ньому участі або делегувати чиновників низького рівня. Найефективніше це вдається у країнах Африки, Азії та Південної Америки.
  • У США закликали критично ставитися до відмови Китаю приїжджати на Саміт миру й не робити з цього великої проблеми. Там наголосили, що роль країни у розв’язанні конфлікту справді могла б бути корисною. Але нагадали про зв’язки Пекіна та Москви в оборонній сфері.
  • В Офісі Президента України також відреагували на відмову Китаю приїхати у Швейцарію. Михайло Подоляк наголосив, що бажано було б, аби представники Пекіна відвідали саміт. Адже їхня відсутність показує, що вони підтримують концепт Росії, який передбачає ігнорування усіх правил та міжнародних норм.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *