Ймовірне насильство та зловживання владою: ДБР розпочало розслідування стосовно полку “Скеля”

Можливе насильство та перевищення посадових обов’язків: ДБР розпочало розслідування стосовно полку “Скеля” Софія Рожик

ДБР розпочало розслідування стосовно полку “Скеля” / Фото “Вільне радіо”

Державне бюро розслідувань розпочало кримінальне провадження через ймовірні знущання над бійцями у штурмовому полку “Скеля”. Слідчі перевіряють інформацію журналістів стосовно того, що окремі посадовці підрозділу застосовували до військових фізичну силу та чинили інші серйозні порушення.

Як поінформували у ДБР, перевірку розпочали після численних повідомлень у мережі про порушення з боку командування.

Що очікує винних?

Справу вже внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Її кваліфіковано як перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень в умовах воєнного стану, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 426-1 Кримінального кодексу України).

Правоохоронці встановлюють усі обставини та перевіряють факти, оприлюднені у ЗМІ. Якщо провину командирів доведуть, їм загрожує відповідальність згідно із законом.

Читайте більше новин за менший час Підпишіться на 24 Канал у Telegram Додати

Розслідуванням займається Дніпровська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону. Досудове слідство триває.

Нагадаємо, що навколо 425-го штурмового полку “Скеля” спалахнув скандал спочатку навесні 2026 року. Тоді радник міністра оборони України та волонтер Сергій Стерненко звинуватив командування підрозділу у нібито значних втратах серед військових під час штурму поблизу Покровська та опублікував відео з російських джерел. На кадрах – знищена техніка ЗСУ.

У самому полку підтвердили втрату двох військових у бою того дня, але заявили, що оцінки Стерненка ґрунтуються на викривленій інформації з російських ресурсів.

А вже 23 червня видання “Бабель” написало про небойові втрати полку, зокрема, мобілізованих. Свідки стверджують, що нібито відбувалося насильство та катування на полігонах та навчальних центрах, а ще, ймовірно, – ненадання вчасної медичної допомоги бійцям.

До слова, раніше поліція оголосила підозру військовим ТЦК, які висадили чоловіка біля смітника, коли йому стало зле. Один з військових обіймав посаду стрільця-санітара та мав вжити заходів для допомоги чоловікові.

А бійцю Нацгвардії повідомили про підозру через знущання з інших українських військових у ворожому полоні. Внаслідок цих тортур загинув один полонений український воїн, а десятки інших – отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *