Господарі попрощались із турніром, далі без Роналду: результати 1/4 фіналу Євро-2024 5 липня

СПЕЦПРОЄКТ Матеріали з позначкою “Спецпроєкт”, “Партнерський матеріал” чи “Актуально” розміщені на комерційній основі. Редакція може не поділяти цю позицію. Софія Кулай

У протистояннях Іспанія – Німеччина та Португалія – Франція визначились перші півфіналісти Євро-2024 з футболу. У п’ятницю, 6 липня, команди зійшлись у потових зустрічах на німецьких полях у рамках 1/4 фіналу турніру.

Обидва матчі вже традиційно відбулись у вечірні програмі чемпіонату Європи-2024. Перший поєдинок ігрового дня стартував о 19:00 (за київським часом). Протистояння Іспанії та Німеччини ще перед очною битвою називали матчем, який вартий фіналу Євро. 24 Канал розповідає, як команди змагались за путівку у півфінал турніру.

Іспанія – Німеччина 2:1

Голи: Ольмо, 51, Меріно, 119 – Вірц, 89
Вилучення: Карвахаль, 120+5 (друга жовта картка)

Перша половина протистояння грандів європейського футболу минула без голів. Хоча команди на обох завдали аж 11 ударів (7 із яких були у площину воріт). Відзначимо, що усі три постріли німців були у рамку володінь Сімона.

На старті другого тайму Ольмо після передачі Ямала вивів іспанську збірну уперед 1:0. Дуже важливий гол був від Дані. Нагельсманн відреагував на пропущених гол замінами. Але навіть свіжа кров у складі “бундестім” не приводив команду до гола.

Євро-2024 зараз у самому розпалі! Найкращі збірні Європи приїхали у Німеччину, щоб позмагатися за перемогу. Вболівай за улюблені команди!
Сила духу є у кожного, у чому твоя?
Nemiroff De Luxe. That’s my spirit.

Лише під завісу поєдинку Вірцу вдалось розпечатати володіння Сімона. Зірковий лідер леверкузенського Баєра врятував Німеччину від поразки в основний час, перевівши гру в екстратайми.

Справа йшла до серії пенальті. Команди завдали на обох 14 пострілів, але лише один із них був у рамку воріт Ноєра. Якраз цей єдиний удар у площину німецьких володінь був результативним. Меріно класно головою пробив повз Ноєра після передачі із флангу від Ольмо. Вимушена заміна зіграла на руку “Фурії Рохи”, яка завдяки системі “гол плюс пас” від Ольмо пробилась до півфіналу Євро-2024, вибивши господарів турніру – 2:1.

Був у цьому матчі дуже спірний епізод, коли м’яч після удару Мусіали влучив у руку Кукурельї. Але головний арбітр поєдинку із Англії Ентоні Тейлор проігнорував це влучання у штрафній. Це точно був не день збірної Німеччини!

Зверніть увагу! Був у цій перемозі гіркий присмак. Одразу декілька футболістів збірної Іспанії пропустять матч 1/2 фіналу чемпіонату Європи: Карвахаль (вилучення), Ле Норман (перебір жовтих карток) та Педрі (травма).

Відеоогляд матчу Іспанія – Німеччина

Португалія – Франція 0:0 (по пен. 3:5)

У другому матчі вечора 5 липня визначився суперник Іспанії у півфіналі Євро-2024. На полі зійшлись національні команди Португалії та Франції. Також тут була особиста битва поколінь – досвідченого Кріштіану Роналду та зіркового Кіліана Мбаппе.

Як і у поєдинку Іспанія – Німеччина, перша частина цього матчу минула без результативних ударів. Однак ці 45 хвилин були не такі багаті на моменти, як перші 45 хвилин іспансько-німецького протистояння. Лише один постріл у площину воріт від обох збірних.

Одразу декілька моментів були у португальців після 60-ї хвилини. Спершу удар Фернандеша потягнув Меньян. А вже у наступній атаці небезпечним пострілом запам’ятався Канселу. Трохи не вистачило влучності. Вітінья змарнував найкращу нагоду забити. Голкіпер “Ле Бле” став героєм 100-відсоткового епізоду.

Гості відповіли гострими моментами Камавінги, Коло Муані та Дембеле.

Гра перетекла в екстратайми. Перші 15 хвилин минули без голів. Командам ніяк не вдавалось реалізувати бодай один свій момент. Справа потрохи йшла до серії пенальті.

Заміна Мбаппе та серія пенальті

Після першого додаткового тайму Дешам зняв із гри свою найбільшу зірку – Кіліана Мбаппе. Це була несподівана заміна від головного тренера збірної Франції. А от на 14 років старший Роналду продовжив гру.

На 108-й хвилині Фелікс, який лише був вийшов на заміну, відгукнувся на подачу Консейсау, але не влучив головою по воротах Меньяна. Чудову нагоду змарнував Жоау!

Дуже жваво команди грали у другому екстратаймі. Футболісти віддавали усіх себе у боротьбі за путівку в 1/2 фіналу чемпіонату Європи. В останні хвилини другого доданого тайму більше атакували гравці Дешама, португальці грали більше на контратаках.

Меньян врятував ворота Франції після удару Мендеша. Свисток Майкла Олівера зафіксував нульову нічию. На команди чекала серія пенальті, яку ще називають футбольною фортуною. Це була вже друга поспіль серія післяматчевих 11-метрових для збірної Роналду у плей-оф Євро-2024. У першій проти Словенії героєм став голкіпер Португалії Кошта, який відбив усі 3 удари суперника.

Драматична серія пенальті

Серію пенальті відкрив реалізований 11-метровий від Дембеле, який розвів м’яч та голкіпера Португалії по різних кутах воріт. Роналду виконував перший пенальті господарів – 1:1. Меньян вгадав напрямок пострілу CR7, але не дотягнувся до м’яча.

Другий пенальті Франції реалізував Фофана, який пробив по центру 1:2. Фернандеш спокійно прошив сітку воріт Меньяна, знову зрівнявши рахунок 2:2. Кунде зробив рахунок 2:3 на користь “Ле Бле”. Чудовий удар у дев’ятку виконав Жюль.

Фелікс першим не реалізував пенальті, влучивши у стійку – 2:3. Баркола збільшив перевагу французів до двох голів 2:4. Мендеш гарматним ударом під поперечину скоротив відставання до мінімуму 3:4. Ернандес забив із позначки та вивів Францію у півфінал чемпіонату Європи 3:5.

Визначилась перша пара півфіналістів Євро-2024: Іспанія – Франція. Їх протистояння відбудеться 9 липня (о 22:00) у Мюнхені.