Джонсон поговорив з Трампом про Україну: чого очікувати від зустрічі Анжеліка ГалесевичОсновні тези
- Зустріч Бориса Джонсона та Дональда Трампа відбулася, під час якої обговорювалася підтримка для України в контексті російсько-української війни.
- Борис Джонсон показав свою відданість українсько-британським відносинам, виступаючи як потужний проукраїнський комунікатор.
- Діалог свідчить про потребу знаходження медіаторів, які можуть донести українську позицію до Трампа та вплинути на його підтримку України.
Нещодавно відбулася зустріч колишнього прем’єра Великої Британії Бориса Джонсона та кандидата у президенти США Дональда Трампа. Один є великим другом України, інший – можливою загрозою.
Керівник Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко сказав 24 Каналу, чого чекати від зустрічі та яка роль Джонсона у російсько-українській війні. Зазначимо, під час діалогу Трамп сказав, що Україна йому небайдужа.
Про що свідчить зустріч Трампа та Джонсона
Чаленко наголосив, що Борис Джонсон є потужним проукраїнським комунікатором, який показав свою відданість українсько-британським відносинам та загалом підтримці України з огляду на російську агресію.
Це вкотре доводить, що до Трампа потрібно шукати підходи, а саме людей. Таких медіаторів, через яких можна доносити українську позицію.
Візити різних посадовців до Трампа свідчать про те, що у нього ще не зовсім сформоване бачення, як діяти щодо російсько-української війни у разі перемоги на виборах президента США.
Через Бориса Джонсона намагатимемося зробити так, аби Трамп не повністю віддавався у проросійське лоно. Ризики насправді серйозні. Уже бачимо, як у пропагандистських етерах замість фраз “Крим наш” звучить “Трамп наш”.
У цій ситуації потрібно зберігати стратегічні відносини зі Сполученими Штатами, й відповідно працювати з обома партіями та обома кандидатами на президентських перегонах,
– наголосив Ігор Чаленко.
Чи зможе Джонсон підібрати необхідні слова, аби Трамп підтримував Україну
Борис Джонсон – обдарований оратор та публіцист. Він вміє висловлювати свою думку та аргументувати її. Політик може доступно донести Трампу важливість України у системі глобальної безпеки та її оборонну підтримку в майбутньому.
Однак наша держава, за словами голови Центру аналізу та стратегій, не повинна робити стовідсоткову ставку на Джонсона. Потрібний ширший підхід та пошук додаткових комунікаторів з Європи.
Наприклад, президент Польщі Анджей Дуда, який теж є доволі таким прихильником пана Трампа. Це відчувається, тому цей канал можна використовувати,
– зауважив Чаленко.
Імовірно, також Дональд Трамп розуміє, що до нього зараз приїжджають різні політики з огляду на те, що він є найбільш рейтинговим кандидатом. Відповідно європейські посадовці хочуть “зацементувати” можливість впливати на події, якщо Трамп переможе на президентських виборах США.
Нагадаємо, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на зустрічі із колишнім президентом США Дональдом Трампом у Флориді обговорив свої “мирні ініціативи” щодо завершення війни в Україні.
Источник: www.24tv.ua