Основні тези
- Україна може посилити фронт та рухатися на північне Приазов’я з отриманням західної допомоги.
- Удари західною зброєю по Росії допоможуть утримувати фронт, але є ядерний шантаж ворога, що зупиняє західні країни.
- Можливості для наступу влітку розглядаються з використанням ракет, радіоелектронної боротьби, артилерії та авіації.
- Чеська, американська та німецька ініціативи збільшили кількість боєприпасів, але російська армія може залучити додаткові сили на півночі України.
З отриманням пакетів західної допомоги Україна зможе значно посилити фронт і отримає реальні можливості піти у наступ, щонайменше на південному напрямку. Однак це можливо, коли зійдуться в один ударний кулак чотири фактори.
Про це у щоденному зведенні для 24 Каналу заявив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник. Він проаналізував можливості ЗСУ на найближчі місяці.
Удари західною зброєю по території Росії
Удари по Росії західним озброєнням допомогли б Києву утримувати фронт, про це заявив секретар РНБО Олександр Литвиненко.
Союзники розуміють, що ця заборона для України дозволяє росіянам наближатися і до їхніх кордонів безпосередньо, переконаний Черник. Однак ядерний шантаж ворога зупиняє західні країни.
Якби нам дозволили ракетами ATACMS завдавати ударів по скупчення військ – це було б найкорисніше саме по північному напрямку. Навпроти Сумської та Харківської областей зосереджено до 53 тисяч особового складу, в окопах і бліндажах їх можна діставати по-справжньому лише касетними боєприпасами,
– додав військовий експерт.
Однак і ці “червоні лінії” можуть бути стерті, як раніше було з деякими видами зброї та техніки. Коли партнери навідріз відмовлялися передавати їх України, аби не ескалювати, згодом наша держава все-таки їх отримала.
Можливості ЗСУ для наступу влітку
Міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін заявив, що найближчі тижні та місяці будуть вирішальними для України.
Черник згодний із таким формулюванням і вважає, що вирішальність цього циклу сухої погоди – це пробитися до північного Приазов’я.
“Це була б третя блискуча операція після Харківської та Херсонської”, – додав військовий.
Це абсолютно можливо реалізувати з допомогою великої кількості ракет ATACMS, роботою великої кількості радіоелектронної боротьби, артилерії й авіації.
Якби всі чотири фактори склалися в один кулак, на умовний вересень ми могли б прорвати лінію Суровікіна. Але тут все залежить винятково від кількості якісної зброї,
– наголосив Черник.
Навіть минулого року українська армія, не маючи переваги в повітрі, з використанням потужної західної техніки змогла почати наступ на південному напрямку. Якби Україна почала працювати великою кількістю боєприпасів та ракет по тилах і залізницях ворога на Півдні, виснажену російську армію можна було витіснити з цього плацдарму.
Теми, які також аналізував Черник
- Зараз на фронті уже є результати чеської та американської ініціативи – кількість боєприпасів значно зросла. Сюди ж долучилася і Німеччина – Rheinmetall збільшив виробництво снарядів у 10 разів.
- Росіяни можуть залучити додаткові сили на півночі України. Якщо буде додано 50 тисяч резерву, ворог може організувати “турбуючу операцію” в Сумській області – прокалькувати Харків. Аби захопити Харків чи Суми, росіянам знадобиться приблизно 100 тисяч особового складу. А зважаючи на рекордні втрати, які зараз вони зазнають, резерви заміщають першою чергою їх на інших ділянках фронту.
- Росіяни накопичили 10 тисяч ракет С-300. Пускових установок до них є приблизно 700 одиниць. Це досить загрозливо для України, тому українські державні діячі почали артикулювати ці цифри і тиснути на партнерів.
Источник: www.24tv.ua