Ізраїль і ХАМАС підписали остаточну угоду про припинення вогню, – ЗМІ Дар’я СмородськаОсновні тези
- Ізраїль і ХАМАС підписали угоду про звільнення заручників і припинення вогню, яка передбачає обмін заручниками та гуманітарну допомогу сектору Газа.
- Не всі в ізраїльському уряді підтримують угоду, а бойові дії в Газі тривають.
Між Ізраїлем і ХАМАС офіціно підписано угоду про припинення вогню / Колаж 24 Каналу (ілюстративне фото)
У Досі, що в Катарі, 16 січня офіційно підписали угоду між Ізраїлем і ХАМАС про звільнення заручників. Вона передбачає звільнення всіх заручників та припинення вогню.
Про угоду, що передбачає зупинення бойових дій між Ізраїлем і ХАМАС, стало відомо ввечері 15 січня. Перший її етап триватиме 42 дні, за цей час сторони мають обмінятися заручниками. Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу скликав засідання кабінету міністрів безпеки, щоб провести голосування щодо угоди. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на The Times of Israel.
Угода між Ізраїлем та ХАМАС офіційно підписана
Ізраїльський уряд проголосує за ратифікацію домовленості не раніше вечора суботи 18 січня, хоча угода вже офіційно підписана обома сторонами. У підписанні взяли участь представники Ізраїлю, Катару та ХАМАС. Переговорний процес тривав кілька днів. Від імені США угоду підписав головний радник президента США Джо Байдена з питань Близького Сходу Бретт Макгерк. Повідомляється, що Катар, Єгипет і США виступатимуть гарантами виконання угоди між Ізраїлем та ХАМАС.
У той час Нетаньягу сказав, що поки що опрацьовуються остаточні деталі угоди. За його словами, під час переговорного і підготовчого процесу ХАМАС може спробувати “вибити поступки в останню хвилину”.
Варто зазначити, що не всі в ізраїльському уряді угоди. За інформацією видання Axios, міністр фінансів Бецалель Смотрич і міністр нацбезпеки Ітамар Бен Гвір заявили, що будуть голосувати проти угоди.
Угода, ймовірно, не набуде чинності до 20 січня. Як пише видання, перші троє заручників, яких мали випустити в неділю, матимуть почекати на звільнення ще добу.
Усього за перший етап виконання угоди додому мають повернутися 33 жителі Ізраїлю, серед яких жінки, діти, чоловіки старше 50 років і поранені, та понад 700 палестинських в’язнів. У сектор Газа мають доставити гуманітарну допомогу. Нетаньяху доручив владі працювати разом над підготовкою до приймання полонених, які будуть звільнені в рамках угоди.
Держава Ізраїль віддана досягненню всіх цілей війни, включаючи повернення всіх наших заручників — як живих, так і мертвих,
– говорять в офісі прем’єр-міністра.
Після 16 днів першого етапу сторони розпочнуть переговори щодо другого етапу. Він передбачатиме звільнення решти заручників, повне виведення ізраїльських військ і повернення до “стійкого спокою”. В останньому, третьому етапі, сторони обміняються тілами загиблих заручників, а в Газі почнеться відновлення.
У секторі Газа бойові дії не припинилися
Як пише ВВС, у секторі Газа після оголошення угоди Ізраїль вбив ще понад 80 палестинців. Армія оборони Ізраїлю та Агентство безпеки Ізраїлю повідомили, що від 15 січня було завдано ударів по 50 цілях у Газі.
Але коли угода набуде чинності, ізраїльські війська відійдуть на схід, якомога далі від густонаселених районів Гази.
Нагадаємо, протистояння Ізраїлю та угрупування ХАМАС розпочалося 7 жовтня 2023 року. Під час бойових дій було вбито близько 1200 людей і ще 251 особу взяли в заручники. Сектор Газа внаслідок бойових дій має серйозні руйнування та нестачу продовольства, палива, медикаментів і житла.
Источник: www.24tv.ua