Єврокомісія готує звіт, де не надасть рекомендацій Україні та Молдові щодо вступу в ЄС, – FT Владислав КравцовОсновні тези
- Європейська комісія 30 жовтня представить доповідь щодо прогресу країн-кандидатів, включаючи Україну та Молдову, але без офіційних рекомендацій щодо їх вступу в ЄС, пише Financial Times.
- У звіті визнається успіх України та Молдови на шляху до членства в ЄС, попри конфлікти. У документі також будуть відсутні рекомендації щодо вступу Грузії.
- Офіційний представник ЄС закликав Грузію провести прозоре розслідування порушень на парламентських виборах і наголосив на пошуку країнами-членами ЄС власних шляхів вирішення ситуації.
Єврокомісія не надасть рекомендацій Україні та Молдові щодо вступу в ЄС / Колаж 24 Каналу (фото Getty Images і з відкритих джерел)
Європейська комісія 30 жовтня представить доповідь щодо прогресу країн-кандидатів. У ньому фігуруватимуть також і Україна з Молдовою.
Однак обом країнам не нададуть офіційних рекомендацій щодо просування їхнього процесу щодо вступу в ЄС. Про це пише Financial Times з посиланням на власні джерела.
Про що скаже у своєму звіті Єврокомісія
Джерела видання зазначили, що у звіті Єврокомісія відзначить прогрес кількох країн в інтеграції з Європейським Союзом, включно з Україною та Молдовою. Однак ні Києву, ні Кишиневу не нададуть офіційних рекомендацій про просування в процесі вступу до Євросоюзу.
За даними співрозмовника газети, Єврокомісія визнає, що Україна та Молдова, попри наявність конфліктів, все ж мають найбільший успіх на шляху до членства в ЄС.
Окрім того, журналісти пишуть, що Європейська комісія вирішила не рекомендувати конкретних заходів щодо вступу Грузії. Офіційний представник блоку закликав Тбілісі провести “швидке, прозоре і незалежне розслідування порушень на парламентських виборах”. Крім того, представник ЄС підкреслив, що країни-члени Євросоюзу повинні шукати власні шляхи вирішення ситуації, що склалася.
До слова, топпарламентарі Європи та Канади написали спільну заяву до ЄС, де закликали не визнавати результати парламентських виборів у Грузії, що відбулися 26 жовтня. Законодавці також закликали до персональних санкцій проти осіб, відповідальних за нечесний вплив на вибори, залякування та погрози на адресу опозиції та громадянського суспільства.
Источник: www.24tv.ua