Здоров’я чоловіків зблизька: відверта розмова з урологом Олександром Наумчуком

Здоров'я чоловіків зблизька: відверта розмова з урологом Олександром Наумчуком

Олександр Наумчук, оперуючий уролог з багаторічним стажем

У вирі сучасних викликів та трансформацій українське суспільство дедалі більше уваги приділяє темам здоров’я та стосунків. Олександр Наумчук — спікер Мій Фест, першого в Україні фестивалю, присвяченого ментальному здоров’ю та сексуальній культурі, — є провідним експертом, який допомагає руйнувати стереотипи та стигми навколо чоловічого здоров’я.

Оперуючий уролог з багаторічним стажем, Олександр Наумчук відомий своєю відвертістю та професійним підходом до найделікатніших медичних питань. 29-30 березня у Pochayna Event Hall відбудеться Мій Фест, де поряд з темами пошуку мотивації, збереження стосунків, прийняття себе та відкритого діалогу в умовах війни, професіонал розкриє надзвичайно важливі аспекти чоловічого репродуктивного здоров’я.

У цьому інтерв’ю ми обговорили, як дбати про своє тіло, розуміти його потреби, спілкуватися з партнером та бути свідомим у питаннях сексуальної культури. Олександр Наумчук поділився з УНН експертними порадами, які допоможуть кожному краще пізнати та підтримувати своє здоров’я.

– Чи змінюється ставлення до свого здоров’я в українських чоловіків? 

На сьогодні так. Все більше чоловіків просто звертається до мене для профілактичних оглядів, для профілактичної консультації. І скажу чесно, що вдень 2-3 пацієнти звертаються, просто кажуть: “Мене нічого не турбує. Я от подивився ваші відео, хотів би для себе, для профілактики здати певний спектр чоловічих аналізів. Підкажіть, які?”. Тобто, так – вони більше переживають за своє чоловіче здоров’я.

– Як часто хлопчикам і вже дорослим чоловікам слід звертатися до уролога, якщо навіть вони не бачать явних відхилень? 

Якщо ми говоримо за діток, то треба діток показувати в один рік, в 3 рочки, перед школою, в 11-12 рочків, коли є статеве дозрівання, і вже коли починає жити статевим життям, він має звертатись до уролога або з батьками, якщо немає 18, або, якщо є 18, самостійно. А дорослим чоловікам треба звертатись раз на рік для того, щоб здавати спектр чоловічих аналізів і робити як мінімум ультразвукове обстеження сечовидільної системи.

Юлія Ярмоленко: “Статеве виховання починається з народження”24.03.25, 13:02 • 229730 переглядiв

– Які основні проблеми сексуальної культури сучасної молоді ви спостерігаєте? 

Основна проблема – це передача інфекцій, які передаються статевим шляхом. І навіть якщо хтось комусь щось передав, то один одному можуть навіть нічого не сказати, як мінімум.

– Чи може сексуальна культура впливати на рівень захворювань, що передаються статевим шляхом?  

Звичайно. Якщо люди розуміють, що вони мають якусь проблему з приводу захворювань, які передаються статевим шляхом. Або виявилося у них так, після відкритого статевого акту, або навіть захищеного, не важливо, треба попередити свого партнера. От і все.

У Києві пройде “МІЙ ФЕСТ” про ментальне здоров’я та сексуальну культуру12.03.25, 13:58 • 20752 перегляди

– Регулярний секс або ж мастурбація дійсно мають корисний вплив на здоров’я? 

Так. Якщо немає регулярного сексу або мастурбації – будуть  застійні явища. Будуть застійні явища – буде запалення передміхурової залози. Буде запалення передміхурової залози – будуть проблеми з ерекцією, з лібідо, болі, дискомфорт і так далі.

– І чи загалом він буде однаковим від повноцінного статевого акту і від мастурбації?

Ні. Статевий акт і мастурбація – це різні моменти, це різний викид дофаміну, це різні види отримання задоволення. Тому це різні процедури, і краще все ж таки займатися статевим актом.

– Що впливає на якість сперми? 

На якість сперми впливає те, чим чоловік харчується, як він веде свій стиль життя, чи є в нього спортивні навантаження, чи є алкоголь, чи нема алкоголю, чи є паління. Багато чого впливає. Елементарне, на сьогодні якість сперми може залежати від стресу і депресії, і від того, чи висипається чоловік, чи ні.

– Що, окрім генетики, може вплинути на розмір статевого органу у чоловіків?

Рівень тестостерону – якщо він у нього низький, то може бути розмір статевого органу маленький.

 – В одному з інтерв’ю ви розповідали про інтимні філери для чоловіків, про методику подовження статевого органу. Чи є протипокази для проведення таких процедур? 

Є протипокази. Це онкологічні захворювання, запальні захворювання в цей момент або в той період, коли пацієнт хоче проводити дану маніпуляцію. І також протипоказом може бути дисморфофобія, коли пацієнт не розуміє, для чого він робить, коли він хоче все більше і більше і так далі.

– Зараз в інтернеті ми бачимо багато блогерок, які радять вправи з укріплення м’язів тазового дна, особливо жінкам, які мають проблеми з нетриманням сечі, а усім іншим для профілактики застійних процесів. Чи є від цих вправ користь? 

Якщо у жінок є нетримання сечі, у них двоє або більше діток, вони підписують при кашлі, чханні, бігові, то повірте мені, що ніякі вправи Кегеля тут уже не допоможуть. Тут треба не слухати блогерок, а звертатись до лікаря уролога. Знову ж таки, не до гінеколога, а до уролога. І проходити певне обстеження уродинаміки, урофлуометрію і після цього вже вирішувати тактику лікування. Скоріше за все, це оперативна тактика лікування. Я буквально сьогодні проводжу: ставимо спеціальну сітку, яка підтримує уретру. Вправи Кегеля не підтримують уретру. Так, вони можуть вирішувати нетримання на початкових стадіях, але у тяжких стадіях – ні. Щодо всіх інших для профілактики застійних процесів. Почнімо з того, що якщо є застійні явища, то вправи Кегеля навпаки можуть призвести до захворювання або до запального процесу в передміхуровій залозі. Загалом, чи є користь від цих вправ? Є. Тому, що покращується кровообіг в малому тазу.

Кожна шоста людина у світі страждає на безпліддя – ВООЗ04.04.23, 08:44 • 1547062 перегляди

– Чи можуть медичні фахівці, зокрема урологи, впливати на формування здорової сексуальної культури?

Звичайно можуть. Урологи, гінекологи, сексопатологи, сексологи, всі, хто має медичний диплом, той може впливати на формування здорової сексуальної культури.

– З якими найдивнішими міфами/упередженнями щодо чоловічого, а можливо і жіночого здоров’я, вам як урологу доводилося стикатися?

Існує безліч міфів про чоловіче здоров’я та емоційний стан, які не мають наукового підтвердження, але все ще поширені в суспільстві. Один із таких міфів стверджує, що чоловіки не повинні показувати емоції, хоча насправді вираження почуттів є природним і необхідним для психічного благополуччя. Ще одна хибна думка полягає в тому, що чоловікам не потрібно звертатися до лікаря, якщо вони не відчувають болю. Однак багато захворювань можуть розвиватися безсимптомно, тому профілактичні огляди є важливими для збереження здоров’я. Також існує міф, що після 40 років потенція неминуче знижується, хоча в реальності цей процес залежить від способу життя, фізичної активності та загального стану організму. Нарешті, поширене хибне уявлення про те, що розмір пеніса впливає на сексуальну активність, не відповідає дійсності, адже головне значення має емоційна близькість, взаєморозуміння партнерів та загальний рівень здоров’я.

Весняна хандра: психологиня розкрила причини та ефективні способи боротьби14.03.25, 08:00 • 123725 переглядiв

– Чи впливає відкритість у питаннях сексу на рівень статевого здоров’я?

Звичайно. Я завжди  кажу про те, що треба говорити про секс. Треба парі обговорювати, як їм хочеться, коли їм хочеться, в якому місці хочеться. Тому, що, що чоловік, що жінка не вміє читати думки один одного. Тому чим відкритіші ці питання в парі з приводу статевого акту, тим краще їхнє статеве здоров’я. 

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *