Весняно-літній наступ рф: в ISW проаналізували плани путіна та де очікувати ударів

Весняно-літній наступ рф: в ISW проаналізували плани путіна та де очікувати ударів

росія планує великий наступ навесні-влітку 2025 на кількох напрямках, щоб тиснути на Україну на переговорах. G7 попереджає про можливу активізацію боїв.

росія готується розгорнути навесні та влітку 2025 року масштабні атаки на кількох ділянках російсько-українського. Це може бути частиною стратегії москви для посилення тиску на Україну в контексті можливих мирних переговорів. Проте держава-агресор не здатна досягти значних успіхів. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає УНН.

Деталі

Українські чиновники, на яких посилається агентство Associated Press, зазначають, що ворог може розпочати нову наступальну операцію на невизначеній ділянці фронту вже в найближчі тижні.

Дипломати країн “Великої сімки” (G7) також погоджуються з попередженнями президента України Володимира Зеленського про можливу активізацію бойових дій у Сумській, Харківській та Запорізькій областях. Крім того, два українські командири повідомили, що росія останнім часом посилила розвідувальні місії вздовж лінії фронту та активізувала бойові дії на Покровському напрямку.

росія прагне захопити Покровськ, але зазнає значних втрат 30.03.25, 04:54 • 4583 перегляди

Речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” майор Віктор Трегубов заявив, що російські війська “відновилися” після тимчасової оперативної паузи на Покровському напрямку. За його словами, українська розвідка зафіксувала значне скупчення російських військ поблизу Селидового (на південь від Покровська).

Командир українського батальйону, який діє в Донецькій області, висловив побоювання, що росія може перекинути частину сил із Курської області на інші ділянки фронту.

У ДПСУ назвали найактивніші напрямки ударних дронів з рф30.03.25, 00:34 • 5851 перегляд

Аналітики Інституту вивчення війни спостерігають активізацію наступальних операцій росіян на Лиманському, Покровському та Оріхівському напрямках, а також наступальні дії ворога на півночі Сумської області як спробу витіснити ЗСУ з позицій у Курській області.

ISW також повідомляє, що російські війська просунулися на три кілометри від адміністративного кордону Донецької та Дніпропетровської областей на двох ділянках Покровського напрямку. Кремль, ймовірно, використає ці успіхи для посилення хаосу й страху в інформаційному просторі.

російське військове командування навряд чи передислокує війська з Курської області, якщо має намір провести узгоджену наступальну операцію з метою захоплення або просування ближче до міста Суми. Крім того, росія, ймовірно, не має достатніх резервів оперативного рівня для проведення значних наступальних операцій на Суми, Харків і Запоріжжя без передислокації військ, уже задіяних на інших ділянках фронту

– пишуть аналітики Інституту.

Аналітики ISW зазначають, що російські військові, ймовірно, намагатимуться наблизитися на відстань артилерійської досяжності до цих міст, щоб зробити життя цивільного населення нестерпним або підготуватися до наземних операцій, доки не буде встановлено режим припинення вогню.

Малоймовірно, що російські військові здатні провести три значні наступальні операції проти великих українських міст навіть після передислокації сил. росія зазнала значних втрат у бронетехніці та особовому складі за останні три роки бойових дій і не продемонструвала здатності проводити складні операції з одночасним наступом на кількох напрямках зими 2022 року

– звітує Інститут вивчення війни.

На момент написання цього звіту ISW не фіксувала у відкритих джерелах значних передислокацій російських військ на Сумському, Харківському чи Запорізькому напрямках, що свідчили б про підготовку до відновлення наступальних дій. Водночас аналітики припускають, що російські війська могли провести ротацію, про яку не повідомлялося у відкритих джерелах.

Ключові висновки ISW за 29 березня:

  • Українські та американські посадовці продовжують переговори щодо умов тимчасового припинення бойових дій у Чорному морі та ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури, що свідчить про те, що перемир’я ще не є повністю кодифікованим.
  • Схоже, що кремль використовує переговори про припинення вогню в Чорному морі зі Сполученими Штатами, щоб перевірити, до якої міри Росія може домогтися поступок від Заходу, оскільки реалізація морського перемир’я не вимагатиме жодних санкційних послаблень.
    • Європейські союзники продовжують надавати Україні фінансову та матеріальну підтримку і домовилися про розширення обміну розвідданими з Україною.
      • За повідомленнями, російські війська готові активізувати наступальні операції на кількох ділянках фронту навесні та влітку 2025 року в надії вплинути на перемир’я та мирні переговори, що тривають.
        • росія продовжує завдавати ударів по цивільній інфраструктурі в Україні на тлі повідомлень про зміну тактики російських ударів, які стають більш смертоносними.
          • За повідомленнями, російські війська використовують більш досконалі безпілотники дальнього радіусу дії, що ускладнює операції української протиповітряної оборони і дозволяє більшій кількості безпілотників проникати в зону дії української системи протиповітряної оборони.
            • Зеленський наказав Міністерству оборони і Генеральному штабу України створити нову авіаційну вертикаль командування в рамках українського Генерального штабу і провести широкомасштабну реформу управління авіацією для посилення повітряних можливостей України.
              • Українські війська просунулися вперед у Бєлгородській області та поблизу Покровська. російські війська просунулися вперед поблизу Куп’янська, Торецька та Покровська.
                • Міністерство оборони росії оголосило про початок навчань “Військово-морський флот Індри 2025” у Ченнаї, Індія.
                  • Росіяни збільшують кількість штурмів на Запорізькому напрямку – Сили оборони півдня30.03.25, 04:07 • 3725 переглядiв

                    Источник: www.unn.com.ua

                    No votes yet.
                    Please wait...
                    Поділіться своєю любов'ю

                    Залишити відповідь

                    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *