В Україні зросли зарплати чиновників: хто отримує найбільше, а кого "обділили"
У лютому середня зарплата в центральних держорганах зросла до 51,4 тис. грн. Найбільше отримують в НКРЕКП – 90,1 тис. грн, а у керівництва – 116,5 тис. грн.
Середня зарплата в центральних державних органах України у лютому цього року становила 51,4 тисячі гривень, підвищившись проти 44,4 тисячі минулого року. Вона збільшилася на 15,8%, пише УНН з посиланням на дані Мінфіну.
Деталі
Згідно з даними Мінфіну, зарплата чиновників значно перевищує середній рівень заробітної плати по Україні. За даними Пенсійного фонду України, у лютому зарплата становила 18,6 тисячі гривень, збільшившись за рік на 21,8%.
За даними Мінфіну, у лютому в центральних держорганах зарплату отримувала 21 771 особа. Лідирує за рівнем зарплат Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Там працюють 532 особи, середня зарплата яких, як свідчать наведені дані, становить 90,1 тисячі гривень.
На другому місці – Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) – 79,4 тисячі гривень. Чисельність співробітників – 352 особи. Далі йде Антимонопольний комітет – 77,4 тисячі гривень. У комітеті працюють 267 осіб. У п’ятірку лідерів також “вскочило” Міністерство цифрової трансформації з показником у 65,8 тисячі гривень і Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку – 65,6 тисячі гривень.
Міністр закордонних справ України задекларував понад мільйон гривень доходу 26.03.25, 10:01 • 19574 перегляди
Найнижчими зарплатами можуть “похвалитися” наступні відомства:
- Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру – 35,8 тисячі гривень;
Окремо варто звернути увагу на зарплати серед керівного складу відомств. Загалом середня зарплата керівництва становить 116,5 тисячі гривень.
Найвищі зарплати серед 492 керівників у таких відомствах:
- Міністерство національної єдності України – 401,4 тисячі гривень (2 чиновники);
Доповнення
Верховна Рада ухвалила зміни до закону про державну службу, який, зокрема, передбачає зарахування часу роботи на посадах начальників військових адміністрацій та їхніх заступників до стажу державної служби та впливає на оплату праці деяких чиновників.
Метою законопроєкту його автори називають впорядкування питань присвоєння рангів державним службовцям, зокрема тим, які проходять військову службу, а також зарахування до стажу державної служби певних періодів роботи у тимчасових державних органах.
Источник: www.unn.com.ua