Міжнародний день видимості трансгендерів та День флориста: що ще можна відзначити 31 березня

Міжнародний день видимості трансгендерів та День флориста: що ще можна відзначити 31 березня

31 березня відзначають День видимості трансгендерів, День флориста України та День Ейфелевої вежі. Також починається п’ята седмиця Великого посту.

Сьогодні, 31 березня можна долучитися до Міжнародного дня видимості трансгендерів та День флориста України, передає УНН.

Міжнародний день видимості трансгендерів

Це день святкування трансгендерності й підвищення обізнаності про дискримінацію, з якою стикаються трансгендерні люди. Відзначається щорічно 31 березня.

День був заснований трансгендерною активісткою Рейчел Кренделл з Мічигана у 2009 році. Причиною його появи було незадоволення від того, що єдиною широко відомою датою, пов’язаною з трансгендерністю, був День пам’яті трансгендерних людей. На відміну від нього, День видимості призначений не для протесту чи пам’яті загиблих, а для святкування своєї ідентичності.

Також Міжнародний день видимості трансгендерних людей відзначається онлайн та офлайн багатьма організаціями в усьому світі, зокрема в Україні.

Починаючи з 2021 року, тоді президент США Джо Байден офіційно затверджував дату святкування 31 березня. Він став першим президентом Сполучених Штатів Америки, який випустив на честь цього дня офіційне звернення з підтримкою трансгендерних людей.

Дональд Трамп після того, як знову став президентом змінив вектор політики щодо трансгендерних людей.

Він підписав указ, який забороняє чоловікам, що змінили стать, брати участь у спортивних змаганнях у жіночих категоріях.

США оприлюднили нові вказівки щодо заборони служби трансгендерам в армії21.03.25, 23:43 • 22532 перегляди

День флориста України

Свято флориста відзначається на державному рівні. Початок його святкування припав на 2000 рік, коли українське Міністерство праці та соцполітики офіційно затвердило у класифікаторі професій спеціаліста з підбору квітів.

День Ейфелевої вежі

Саме 31 березня 1889 року на Марсовому у полі у Парижі відбулося відкриття Ейфелевої вежі.

Вежа отримала назву на честь свого творця – Густава Ейфеля. Спочатку вважалося, що споруда є тимчасовою, адже вона встановлювалася як символ багатства та незалежності французького народу на честь сторіччя революції та для проведення міжнародної виставки. Після закінчення виставки. конструкцію планували розібрати, але досить швидко передумали, і вона тепер є одним з символів Парижу.

День декольте

Подія була започаткована у 2002 році компанією-виробником жіночої білизни у Південно-Африканській Республіці.

Рак молочної залози: в Інституті Шалімова розповіли, коли пацієнткам варто негайно звернутися до лікаря-мамолога05.06.24, 16:32 • 16357 переглядiв

З моменту свого заснування подія мала великий успіх в інтернеті. Користувачі з радістю влаштовували фото-челенджі, а інші оцінювали знімки та визначали переможця у різних номінаціях. Головним призом вважалася віртуальна нагорода “Декольте року”.

Всесвітнього дня резервного копіювання

Мета події – привернути увагу всіх людей, які працюють з цифровими даними, про важливість їх збереження. Кожен користувач сам повинен упевнитися в тому, що вся важлива інформація на його смартфоні, комп’ютері чи гаджеті збережена, а потім поширити знання про необхідність створення резервних копій серед інших користувачів.

П’ята седмиця Великого посту

31 березня розпочинається п’ята седмиця Великого посту

Особливим богослужінням Святої Чотиридесятниці є Маріїне стояння. Так називається утреня четверга п’ятої седмиці Великого посту (звершується, зазвичай, у середу ввечері).

Це богослужіння присвячене подвигу преподобної Марії Єгипетської дивної святої, яка після гріховної молодості 47 років провела в пустелі в подвигу покаяння. На цій утрені повністю прочитуються Великий покаянний канон і житіє прп. Марії Єгипетської.

Креативне фарбування яєць до Великодня: 5 цікавих ідей

За новоюліанським церковним календарем сьогодні День пам’яті святителя, архієпископа Солунського Григорія Палами.

Чоловік народився у ІІІ столітті в Малій Азії у заможній родині. Після досягнення повноліття Григорій прийняв чернечий постриг, відвідав монастир на горі Афон, а згодом усамітнився у пустелі.

Через 30 років повернувся, і за пропозицією патріарха Константинопольського став архієпископом. Помер у глибокій старості.

Іменини сьогодні святкують Григорій, Яків.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *