Імпічмент Трампа: сьогодні у США відбудуться перші публічні слухання

КИЇВ. 13 листопада. УНН. Палата демократів Конгресу США оприлюднила новий список свідків, які повинні виступити на публічних слуханнях у межах розслідування щодо імпічменту наступного тижня, у той час як вісім чиновників повинні дати свідчення в Комітеті з розвідки Палати протягом трьох днів, передає УНН з посиланням на CBS News.

Так, перші публічні слухання почнуться в середу, 13 листопада, з показань тимчасового повіреного в справах США в Україні Білла Тейлора і заступника помічника держсекретаря США Джорджа Кента. Обидва висловили стурбованість з приводу спроб особистого адвоката президента Трампа Руді Джуліані та інших американських дипломатів чинити тиск на Україну з метою оголосити про розслідування проти політичних конкурентів президента США.

Крім того, Комітет проведе два слухання у вівторок, 19 листопада, і два — в середу, 20 листопада. Одне слухання відбудеться у четвер, 21 листопада.

На слуханнях повинні з’явитися:

  • ранок вівторка: Дженніфер Вільямс і Александр Віндман;
  • вівторок у другій половині дня: Курт Волкер і Тім Моррісон;
  • ранок середи: Гордон Сондленд;
  • середа в другій половині дня: Лора Купер і Девід Хейл;
  • четвер: Фіона Хілл.

Показання ця вісімка повинна дати після того, як на цьому тижні ще три посадових особи дадуть свідчення Комітету, в результаті загальна кількість чиновників, які будуть давати публічні свідчення, становитиме 11 з 15 свідків, які давали свідчення за закритими дверима.

Нагадаємо, у межах процедури імпічменту Трампа низка комітетів при Конгресі США провела закриті слухання свідків двосторонніх розмов і взаємин між топ-чиновниками з України та США.

Згодом ці свідчення почали робити публічними. Так, 4 листопада в США оприлюднили першу стенограму свідчень у справі про імпічмент, тоді свідчення надала колишня посол США в Україні Марі Йованович. На наступний день, 5 листопада, — Конгрес США оприлюднив повний текст свідчень колишнього спецпредставника США по Україні Курта Волкера і посла США в ЄС Гордона Сондленда. А 6 листопада — свідчення в межах процедури імпічменту надав тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор. 7 листопада Конгрес опублікував свідчення заступника помічника держсекретаря США Джорджа Кента.

Додамо, у Білому домі, своєю чергою, вважають, що резолюція про імпічмент Трампа не змінює нелегітимної суті самого процесу імпічменту.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *