Центр з контролю та профілактики захворювань США: експрес-тест виявляє лише 30% серед безсимптомних хворих COVID-19

КИЇВ. 26 січня. УНН. Центр з контролю і профілактики захворювань (CDC) США провів дослідження ефективності експрес-тестів на антиген фармкомпанії Abbott і попередив про їх низьку точність при виявленні безсимптомних носіїв COVID-19. Про це йдеться в опублікованому Центром з контролю і профілактики захворювань США звіті про проведене дослідження, повідомляє УНН.

Деталі

В рамках досліджень були взяті парні зразки від 3 400 пацієнтів. Серед тих, у кого виявився позитивний результат, дослідники виявили, що експрес-тест на антиген правильно визначив всього лише 35,8% інфікованих COVID-19 серед безсимптомних пацієнтів. Він також виявив 64,2% серед тих, хто заявив про наявність симптомів COVID-19 і відчував себе погано протягом попередніх двох тижнів. Дослідження CDC показало, що експрес-тест Abbott показав чутливість 71,1% серед пацієнтів з симптомами, які повідомили про ознаки COVID-19 протягом попередніх семи днів.

Що використовують в Україні

У Міністерстві охорони здоров’я України з початку 2021 року планують робити не менше мільйона на місяць експрес-тестів на антиген коронавірусу.

“Закуплені експрес-тести – Standard Q COVID-19 Ag Test на антиген коронавірусу SARS-CoV-2 – виробництва компанії “SD Biosensor”, Південна Корея”, – відзначили в ДП “Медичні закупівлі”.

Також МОЗ планує розширювати використання українських ІФА-тестів DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R на антиген. На відміну від закуплених Україною експрес-тестів на антиген, розроблений українськими вченими діагностикум має специфічність в 97,5% і здатний виявляти COVID-19 за сім днів до появи перших симптомів. При цьому, відповідно до проведених досліджень, український тест на антиген мінімум у 75-100 разів чутливіший за кращі експрес-тести та є повноцінною заміною ПЛР-тестування.

Додатки

Надчутливий ІФА-тест на антиген розробила група українських учених “Діапроф-Мед”. Така діагностична технологія на цей момент використовується тільки у двох країнах світу – Україні та Китаї.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *