У Демократичній партії Сполучених Штатів вважають, що зазначений законопроєкт надасть президенту Трампу розширені тарифні повноваження під прикриттям санкційної політики.

Конгрес США / © Associated Press
Представники Демократичної партії в Конгресі США неочікувано висловилися проти законопроєкту щодо запровадження “пекельних санкцій” проти Росії. Цей документ передбачає надання президенту США можливості вводити мита до 100% на товари країн, які закуповують російські енергоносії, без необхідності окремого схвалення з боку Конгресу.
Про це повідомив конгресмен-демократ Дон Байєр, який разом із головою коаліції New Democrat Coalition Бредом Шнайдером опублікував спільну заяву.
На думку Байєра, запропонований законопроєкт по суті розширює тарифні повноваження президента під виглядом санкційної політики.
“Американці не бажають і не можуть дозволити собі нові незаконні тарифи від президента Трампа, які призводять до зростання цін. На жаль, “Акт про санкції проти Росії” є не чим іншим, як спробою через неофіційний канал дозволити введення мит до 100% проти наших ключових торговельних партнерів”, – йдеться в заяві.
Водночас демократи підкреслили, що вони не проти посилення тиску на Росію, але вважають запропонований механізм неприйнятним.
“Демократи New Dem повністю підтримують застосування жорстких санкцій для покарання тих, хто розпалює, веде та отримує вигоду від агресивної війни Росії проти України. У Конгресі існує багато обґрунтованих пропозицій на підтримку зусиль України у захисті своєї свободи та суверенітету — цей законопроєкт точно не належить до їх числа”, – зазначив Байєр.
У заяві також стверджується, що документ може обмежити контроль Конгресу над торговельною політикою та, на думку його критиків, підірвати підтримку України з боку Америки. З огляду на це, автори звернулися до своїх колег із закликом не підтримувати законопроєкт і не розширювати тарифні повноваження президента Сполучених Штатів.
Нагадаємо, двопартійний законопроєкт щодо введення нових санкцій проти Росії, ініційований покійним сенатором Ліндсі Гремом, вже має достатню підтримку для ухвалення в Сенаті США.
Раніше сенатори Річард Блюменталь, Ліндсі Грем, Джин Шахін та Роджер Вікер заявили, що адміністрація президента США Дональда Трампа погодила оновлений законопроєкт так званих “пекельних санкцій” проти Росії.
Коментарі Сортувати: Нові Старі Популярні Надіслати
