Знайдено статуетку Венери віком 23 тисячі років

Давню знахідку виявили на півночі Франції. Археологи зазначають, що вона у відмінному стані.

Стародавня статуетка жіночої фігури часу пізнього палеоліту (40-12 тис. років до н.е.) знайдена в районі Ренанкур міста Ам’єн (департамент Пікардія на півночі Франції). Про це в п’ятницю, 6 листопада, повідомив Національний інститут превентивних археологічних досліджень (INRAP) в своєму ком’юніке.

За словами вчених, йдеться про виняткову знахідку, оскільки фігурка знаходиться у відмінному стані.

“Статуетка висотою 4 см відноситься до ґраветтської культури пізнього палеоліту. Їй 23 тис. років”, – йдеться в повідомленні. Зазначається, що вік Венери експерти визначили за допомогою радіовуглецевого аналізу.

Крім того, поруч з фігуркою вчені знайшли кілька глиняних уламків і залишки інструментів. Точне призначення цих знарядь поки залишається невідомим, однак на думку археологів, на цьому місці могла розташовуватися майстерня, де місцеві ремісники виготовляли предмети культу.

Після проведення додаткових досліджень статуетка буде виставлена ​​в музеї Пікардії в Ам’єні.

Всього на території Європи було знайдено близько сотні подібних фігурок. Більшість з них – на території сучасної Центральної Європи. 15 з них виявлені у Франції, переважно в південно-західній частині.

Ґраветтська культура – археологічна культура пізнього палеоліту, що датується 28-21 тис. рр. до н.е. Названа на честь печери Ла-Граветт в депертаменті Дордонь на південному заході Франції, де в 1930-х роках були знайдені кам’яні знаряддя і предмети побуту, що характеризують цю епоху.

Людина виннна частково. Як вимерли неандертальці

Раніше повідомлялося, що в Туреччині знайшли прикраси з людських зубів. Знахідка датується приблизно 6300-6700 роками до нашої ери.


 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *