ЗМІ пишуть, що українців з подвійним громадянством не випускатимуть із країни: так було і раніше

Основні тези

  • Українців з подвійним громадянством не випускатимуть із країни, оскільки Україна ніколи не визнавала подвійне громадянство.
  • З 1 червня 2024 року українські чоловіки призовного віку, що проживають за кордоном, також не матимуть можливості виїхати за межі України.
  • На українців, які проживають в інших країнах, поширюються права та обов’язки громадян України.

Україна ніколи не визнавала подвійне громадянство / Колаж 24 Каналу

00:00

1x

1x

Аудіо синтезовано з використанням AI.

Низка медіа опублікували інформацію про те, що українців з подвійним громадянством не випускатимуть із країни і можуть мобілізувати. Насправді ж Україна і раніше не визнавала подвійне громадянство.

З 1 червня 2024 року Україна скасувала виключення “проживання за кордоном”. Відповідно, на чоловіків призовного віку, які проживають в інших країнах, поширюються права та обов’язки громадян України.

Деякі українці більше не матимуть змоги виїхати за кордон

Українські чоловіки віком від 18 до 60 років, які постійно проживають за межами України та мають відповідні позначки у документах, більше не мають змоги виїжджати за межі України.

Це правило поширюється і на осіб, які мають громадянство і України, і США, про що нагадали в посольстві.

Українське законодавство не визнає подвійне громадянство. Таким чином, під час перебування в Україні американсько-українські подвійні громадяни розглядаються виключно як громадяни України і на них поширюються права та обов’язки громадян України,
– йдеться у нагадуванні посольства США.

Однак варто зазначити, що так було і раніше. Якщо на кордоні прикордонники виявляли громадян нашої країни, які на паспортному контролі видавали себе за іноземців, то їх завжди притягали до відповідальності.

Вкотре можу зазначити, що в Україні заборонено мати подвійне громадянство. Навіть якщо громадянин України має паспорт іншої країни вони в першу чергу розглядаються виключно як громадяни України й на них поширюються права та обов’язки громадян України,
– сказав спікер Держприкордонслужби Андрій Демченко.

За його словами, людей з іноземними паспортами не варто плутати з громадянами України, які постійно проживають за межами України. Вони мали відповідні відмітки у своїх документах про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання та відмітки про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України.

Раніше такі громадяни України чоловічої статі у віці від 18 до 60 на час воєнного стану також мали можливість виїздити за межі України. Однак зі зміною норм законодавства тепер така можливість для них обмежена,
– наголосив Демченко.

Уряд продовжив роботу паспортного сервісу для українців за кордоном

  • 4 червня Кабмін ухвалив рішення продовжити дію паспортного сервісу ДП “Документ” для українців за кордоном. Цей проєкт за планом мав працювати до кінця червня 2024 року, однак його роботу продовжили ще на 6 місяців.
  • У Міністерстві з питань реінтеграції пояснили, що дію продовжили “з огляду на соціальну значущість проєкту” та задля підтримки громадян.
  • До цього українцям за кордоном тимчасово не видавали паспорти. 23 квітня стало відомо, що державне підприємство “Документ”, відповідальне за паспортні столи, призупинило видачу готових документів у закордонних підрозділах. У закордонних підрозділах підприємства заявили, що видачу готових документів призупинено через технічні причини.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *