З’явилася “страшна пісня” магнітного поля Землі

Сонце постійно випромінює потік заряджених частинок, який називають сонячним вітром. Земля захищена від нього магнітним полем.

 

Вчені записали звучання магнітного поля Землі під час бурі на Сонці, пише Newsweek.

 

Проаналізувавши дані з космічного апарату Cluster, що належить Європейському космічному агентству, дослідники виявили, що сонячна буря «глибоко модифікує» простір відразу під магнітним полем.

 

“Це відкриття може допомогти знайти способи пом’якшити потенційний нищівний вплив”, – вважають вчені.

 

? Turn up the volume! Our #Cluster mission has recorded the eerie ‘song’ generated in Earth’s magnetic field when hit by a solar storm ☀️?? #SpaceWeather
Details ? https://t.co/Ld27PkqKBE
? Data: @ESA_Cluster @LucileTurc et al; Audio: @martinarcher @QMUL / CC BY-SA 3.0 pic.twitter.com/AkX4wKaASg

— ESA Science (@esascience) 18 ноября 2019 г.

 

 

Сонце постійно випромінює потік заряджених частинок, який називають сонячним вітром. Земля захищена від нього магнітним полем. Воно не дозволяє частинкам проникати в атмосферу.

 

Однак вибухи на поверхні зірки можуть створити величезні хмари заряджених частинок і радіації. Якщо вони будуть спрямовані до Землі, їх удар може вивести з ладу супутникові системи, викликати знеструмлення і вплинути на системи GPS. Вважається, що потужна буря на Сонці сьогодні може завдати людству збитки на трильйони доларів.

 

Розуміння, що саме відбувається під час ударів сонячної бурі, може допомогти розробити стратегії щодо пом’якшення наслідків.

 

У дослідженні використовували дані місії Cluster. Її орбітальні апарати в період з 2001 до 2005 року пережили шість сонячних бурь і записали магнітні хвилі, утворені в регіоні, де частинки із Сонця стикаються із Землею. Ці хвилі були переведені в частоти, які люди здатні чути. Таким чином, з’явилася химерна «пісня» магнітного поля Землі.

 

Нагадаємо, на Землі зафіксували дуже потужну магнітну бурю.

 

Раніше повідомлялося, що вчені встановили поглинання Землею величезних обсягів запасу води.

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *