Земельна реформа: КСУ вивчає повноваження Ради

Група нардепів звернулася до Конституційного Суду з проханням визначити законність права парламенту приймати рішення з продажу землі.

Конституційний Суд України (КСУ) у четвер, 19 грудня, розпочав розгляд питання про право парламенту давати дозвіл на продаж землі, повідомляє Укрінформ.

До КСУ надійшло подання групи народних депутатів щодо тлумачення положень першого речення частини першої статті 13 і частини першої статті 14 Основного Закону, у яких йдеться про право власності народу на землю.

 

На початку засідання суддя-доповідач у цій справі Віктор Колесник доповів, що направив 14 запитів до вчених, закладів вищої освіти і наукових установ, у яких просив висловити позицію щодо порушених у конституційному поданні питань.

 

“Питання не тільки в можливості продажу землі іноземцям. У ці закони закладено можливість самовільної зміни власником цільового використання землі, зняття певних контрольних функцій держави, зокрема скасовуються правила сівозміни для сільськогосподарських земель. Наша правова позиція полягає в тому, що такі питання може вирішувати тільки український народ, як власник усіх земель України”, – сказав нардеп Сергій Власенко.

 

 

На думку депутата, парламент не має повноважень приймати рішення щодо продажу землі. Це питання, вважає Власенко, має бути вирішене на всеукраїнському референдумі.

 

У свою чергу, представники Верховної Ради і Президента в Конституційному Суді Ольга Совгиря і Федір Веніславський просили суд припинити провадження у справі у зв’язку з тим, що не було наведено аргументів для необхідності тлумачення Конституції в цій частині.

 

Як повідомлялося, з початку тижня в Києві і в деяких регіонах країни проходять акції протесту проти відкриття ринку землі.

 

У Раді тим часом йде обговорення поправок до законопроекту до другого читання.

 

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *