Музикант Бобі Вайн – провідний опозиційний кандидат в президенти Уганди, заради боротьби з яким влада заборонила соцмережі.
Бідна африканська держава Уганда в останні дні виявилася в центрі уваги всього світу. 14 січня в країні пройшли президентські вибори, а перед ними в країні заборонили всі можливі соціальні мережі. Просто все, і навіть месенджери на додачу – Facebook, Twitter, WhatsApp, Instagram, Skype, Snapchat, Viber і Google Play Store.
Так вічний президент Уганди Йовері Мусевені бореться з опозиційним політиком Боббі Вайном. Мусевені залишається при владі вже майже 35 років, але зараз повалити його може колись популярний співак.
Корреспондент.net зібрав інформацію про музиканта, який може повторити шлях Володимира Зеленського.
З шоу-бізнесу в політику
Бобі Вайн, справжнє ім’я якого Роберт Кіагуланьі Ссентаму, був однією з головних музичних зірок Уганди в 2000-х роках. Одна з пісень Вайна – Kyarenga – була недавно названа піснею року на угандійському музичному конкурсі Zzina Awards.
У 2017 році Вайн став депутатом парламенту і висунувся на перше місце в рядах опозиції. Він виступає за боротьбу з корупцією, громадянські свободи і змінюваність влади.
Тиск
Після того, як Вайн висунув свою кандидатуру в президенти, його двічі заарештовували. Незважаючи на це, на зустрічі з опозиціонером збираються натовпи прихильників. Нерідко вони закінчуються бійками з силовиками. В ході зіткнень між прихильниками Вайна і силами безпеки загинули десятки людей. Тільки в листопаді 2020 року ЗМІ повідомляли про 54 жертви.
EPA
Зіткнення в Уганді
Вічний правитель Уганди Мусевені в традиційному дусі автократів називає Вайна “іноземним агентом, якому не до душі стабільність і незалежність Уганди” і звинувачує в тому, що він губить молодь, штовхаючи її на участь у вуличних протестах.
У своїй історії Уганда ще не знала мирної передачі влади.
У листопаді 2020 року Мусевені призначив начальником столичної поліції армійського генерала, а міністр безпеки, звертаючись до учасників протестних акцій, заявив: “Поліція має право стріляти і вбити вас. Ви загинете ні за що”.
ООН висловлювала стурбованість погіршенням ситуації з правами людини в Уганді напередодні президентських виборів. Але Мусевані ніяких проблем не бачить. А блокування соцмереж він пояснив відповіддю на дію Facebook – соціальна мережа видалила ряд облікових записів, нібито пов’язаних з міністерством інформації Уганди. Ці сторінки, як вважається, використовувалися для штучного накручування популярності провладних повідомлень.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Источник: www.ua.korrespondent.net