Зеленський: На розведення військ може піти 6-8 років

Нинішніми темпами розведення по всій лінії розмежування на Донбасі знадобиться 20 років, а якщо прискоритися — 6-8, вважає президент.

На переговорах у Парижі напередодні домовилися про розведення військ на трьох нових ділянках на Донбасі, на яких саме вирішуватимуть учасники переговорів у Мінську. Про те на брифінгу після підсумкової прес-конференції лідерів нормандської четвірки повідомив президент України Володимир Зеленський.

При цьому він зазначив, що розведення військ по всій лінії розмежування може зайняти 6-8 років.

«Усі сторони вимагали розведення уздовж всієї лінії розмежування, всі сторони. Я пояснив статистику, яка у мене є, і ту практику, і показав, що ми швидше дозволили, ніж та сторона. Але за шість місяців ми розвели три точки. Тому якщо порахувати 408-409 км контактної лінії, то ми будемо розводити 20 років. Мене вже не буде. Тому мені здається, що нам потрібно вирішити проблему конфлікту раніше. Якщо швидше і більшими ділянками — ми можемо розвести за 6-8 років», — сказав Зеленський.

Для початку, додав Зеленський, розведення піде в «простих точках», виходячи з інтересів мирних жителів.

«Тобто, не Щастя або Дебальцеве, де ми не можемо стратегічно, політично… Тому ми говорили про три гуманітарні точки: якийсь перехід, якийсь міст, щоб просто допомогти людям», — сказав він.

«Був начальник Генерального штабу пан Хомчак. Я йому сказав підготувати три найбільш прості точки, які дійсно допоможуть в гуманітарному напрямку і не є небезпечними», — сказав президент.

За його словами, дані точки є, і вони будуть узгоджуватися в рамках ТКГ в Мінську. «Ми прописали, що можемо до кінця березня. Тому я і хочу, щоб це були якісь прості точки», — додав Зеленський.

Як повідомлялося, крім нового розведення в Парижі домовилися про обмін полоненими на Донбасі за формулою «всіх на всіх».

Усі досягнуті угоди можна почитати в підсумковому комюніке.

Зустріч нормандської четвірки

СюжетДев’ять годин переговорів: як пройшов саміт «нормандської четвірки»

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *