Зеленський: На розведення військ може піти 6-8 років

Нинішніми темпами розведення по всій лінії розмежування на Донбасі знадобиться 20 років, а якщо прискоритися – 6-8, вважає президент.

На переговорах у Парижі напередодні домовилися про розведення військ на трьох нових ділянках на Донбасі, на яких саме вирішуватимуть учасники переговорів у Мінську. Про те на брифінгу після підсумкової прес-конференції лідерів нормандської четвірки повідомив президент України Володимир Зеленський.

При цьому він зазначив, що розведення військ по всій лінії розмежування може зайняти 6-8 років.

“Усі сторони вимагали розведення уздовж всієї лінії розмежування, всі сторони. Я пояснив статистику, яка у мене є, і ту практику, і показав, що ми швидше дозволили, ніж та сторона. Але за шість місяців ми розвели три точки. Тому якщо порахувати 408-409 км контактної лінії, то ми будемо розводити 20 років. Мене вже не буде. Тому мені здається, що нам потрібно вирішити проблему конфлікту раніше. Якщо швидше і більшими ділянками – ми можемо розвести за 6-8 років”, – сказав Зеленський.

Для початку, додав Зеленський, розведення піде в “простих точках”, виходячи з інтересів мирних жителів.

“Тобто, не Щастя або Дебальцеве, де ми не можемо стратегічно, політично… Тому ми говорили про три гуманітарні точки: якийсь перехід, якийсь міст, щоб просто допомогти людям”, – сказав він.

“Був начальник Генерального штабу пан Хомчак. Я йому сказав підготувати три найбільш прості точки, які дійсно допоможуть в гуманітарному напрямку і не є небезпечними”, – сказав президент.

За його словами, дані точки є, і вони будуть узгоджуватися в рамках ТКГ в Мінську. “Ми прописали, що можемо до кінця березня. Тому я і хочу, щоб це були якісь прості точки”, – додав Зеленський.

Як повідомлялося, крім нового розведення в Парижі домовилися про обмін полоненими на Донбасі за формулою “всіх на всіх”.

Усі досягнуті угоди можна почитати в підсумковому комюніке.

Зустріч нормандської четвірки

СюжетДев’ять годин переговорів: як пройшов саміт “нормандської четвірки”

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *