Затримано майора, який жорстоко поводився з підлеглими у Львівській військовій академії

Затримано майора, який жорстоко поводився з підлеглими у Львівській військовій академії Ярослав ПогончукОсновні тези

  • Затримано майора ЗСУ за жорстоке поводження з підлеглими в Львівській військовій академії.
  • Суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.
  • Інцидент включає факти побиття солдатів автоматом, биття ногами та змушення жувати сигарети, усі під час повномасштабного вторгнення.

Майора, який бив солдатів, взяли під варту з можливістю застави / Фото 24 Каналу

ДБР затримало майора ЗСУ за неодноразові побиття підлеглих солдатів на території Національної академії сухопутних військ. Суд обрав затриманому запобіжний захід.

Його будуть тримати під вартою з можливістю вийти з СІЗО під заставу у розмірі 908 тисяч гривень. Зауважимо, що всі випадки насильства сталися під час повномасштабного вторгнення.

Що відомо про інцидент

Як зазначено у матеріалах справи, уродженець Львівської області, який зараз обіймає посаду заступника командира механізованої роти однієї з військових частин, обвинувачується у перевищенні влади та службових повноважень. Зокрема, майор неодноразово бив своїх підлеглих на території академії.

Під час досудового розслідування встановлено, що майор вдарив одного солдата автоматом АК-74 у груди за те, що той попросив товариша приглянути за зброєю.

Крім того, він бив інших солдатів, зокрема ногами у груди, ременем по сідницях та змушував одного з підлеглих жувати сигарети. Всі ці випадки насильства сталися під час повномасштабного вторгнення.

Затриманого підозрюють у правопорушенні, передбаченому частиною 5 статі 426-1 Кримінального кодексу України (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень). Суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.

Пресслужба військової академії уточнила, що 26 квітня 2024 року майора перевели з академії для проходження служби до однієї з бойових бригад ЗСУ.

“Керівництво Академії сприяє правоохоронним органам. Вважаємо неприпустимими будь-які протиправні дії з боку військових посадових осіб щодо підлеглих і очікуємо на об’єктивне розслідування та справедливе рішення суду”, – повідомили там.

Колишній курсант Академії заявив, що його перевели до бойової бригади після конфлікту з керівництвом: коротко

  • 21-річного Олександра Поповича, колишнього курсанта Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, перевели в бойову бригаду після конфлікту з керівництвом навчального закладу. За його словами, це четверте переміщення за місяць. Він опинився в роті, де заступником командира є офіцер, який раніше принижував курсантів в академії.
  • Попович розповів, що його терміново перевели 22 травня за наказом командувача Сухопутних військ ЗСУ. Військовий підозрює, що це не збіг обставин, а розправа, оскільки цей офіцер раніше був відсторонений від посади за порушення, про які Попович першим заявив.
  • Попович також уточнив, що його мобілізували, але він не проходив навчання, а просто служив. За його словами, його відрахували з академії через його активну позицію щодо порушення прав курсантів. Він скаржився на несправедливі умови виходу за межі закладу та цькування.
  • Академія заявила, що відрахувала Поповича відповідно до законодавства. Колективна скарга курсантів до ТСК Верховної Ради в академію не надходила. У Сухопутних військах заявили, що інформація, оприлюднена окремими членами ТСК у соціальних мережах, стала предметом маніпуляцій і спекуляцій, що негативно впливає на морально-психологічний стан військовослужбовців.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *