З російського полону повернули 10 цивільних: серед них заступник голови Меджлісу Джелял

З російського полону повернули 10 цивільних: серед них заступник голови Меджлісу Джелял Анастасія КушпітОсновні тези

  • Україні вдалося повернути з російського полону 10 цивільних, включаючи заступника голови Меджлісу Джеляла, який був у ворожому полоні протягом 4 років.
  • Повернення людей вдалося завдяки зусиллям Ватикану, заявив президент.
  • Серед звільнених також були священники Української греко-католицької церкви та інші цивільні, яких захопили на окупованих територіях або на території Білорусі.

Україні вдалося повернути з російського полону десятьох цивільних українців. Серед них є голова Меджлісу кримськотатарського народу, який вже 4 роки у ворожому полоні.

Президент повідомив, що людей вдалося повернути за допомогою Ватикану.

Кого повернули в Україну

Отже, 28 червня додому повернулися:

  • Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял. Росіяни захопили його у Криму ще у 2021 році.
  • Цивільні, які були в полоні ще з 2017 – 2018 років – Олена Пех та Валерій Матюшенко.
  • Священники Української греко-католицької церкви Богдан Гелета та Іван Левицький, яких окупанти захопили за опір в окупованому Бердянську.
  • Ще пʼятеро цивільних, яких захопили на території Білорусі та позбавлені свободи: Микола Швець, Наталія Захаренко, Павло Купрієнко, Людмила Гончаренко та Катерина Брюханова.

Усі вони вже звільнені та вдома – в Україні. Дякую кожному й кожній, хто допомагав! Дякую нашій команді, яка займається звільненням полонених. Хочу відзначити також зусилля Ватикану заради того, щоб повернути додому цих людей,
– написав Зеленський.

Що відомо про затримання Джеляла Наріман Джелял З 2013 року заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, керівник інформаційно-аналітичного підрозділу.

На початку вересня 2021 року російські окупанти в Криму провели у Джеляла вдома обшуки та затримали його.

Згодом ФСБ Росії опублікувало заяву, що Джеляла підозрюють у “підриві ділянки газопроводу” у селі Перевальне біля Сімферополя, вибух на якому трапився 23 серпня 2021 року. Згодом справу перекваліфікували на “вчинення диверсії”.

Повідомлялося, що під час “допитів” ФСБ утримували його у наручниках із мішком на голові, чинили психологічний тиск та поводились із ним особливо жорстоко.

В середу, 21 вересня, так званий “верховний суд” Криму засудив Нарімана Джеляла до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму й призначили штраф у розмірі 700 тисяч рублів.

Варто зауважити, що тоді у так званій справі про “диверсію на газопроводі” у селі Перевальне окрім Джеляла затримали ще 4 людини.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *