Усе йде з Кремля: як Росія намагається створити з Грузії колонію

Коротка версія новини

  • Парламент Грузії ухвалив закон про “іноагентів”, який є копією російського.
  • Політолог Максим Джигун вважає, що це частина плану Кремля зробити з Грузії колонію та обмежити діяльність ЗМІ та громадських організацій.
  • Попри протести грузинська влада все ж проголосувала за законопроєкт, який може призвести до обмеження діяльності медіа та громадянського суспільства в країні.

Парламент Грузії у другому читанні проголосував за закон про “іноагентів”. Це копія подібного закону, який прийняли у Росії. Кремль намагається у такий спосіб зробити з Грузії колонію.

Таку думку 24 Каналу озвучив політолог, партнер комунікаційної агенції Good Politics Максим Джигун. Цей законопроєкт намагалися прийняти ще минулого року, але через протести грузинів влада відклала його.

Росія хоче позбавити Грузію незалежності

Максим Джигун зазначив, що усе, що відбувається в Грузії останні кілька років, йде з Кремля. Зокрема, законопроєкт про “іноагентів” – це абсолютна копія подібного російського закону. За ширмою боротьби з іноземним впливом закон приховує мотиви російської верхівки зробити ЗМІ, різноманітні громадські організації повністю підзвітними Росії.

“Тепер за задумом нібито грузинських депутатів, але насправді кураторів із Москви, хочуть створити умови, за яких будь-які медіа, будь-які представники громадського сектору, які отримують фінансування в розмірі 20% чи більше з іноземних держав, мають фінансову звітність, повинні звітувати з приводу їхньої діяльності”, – пояснив він.

У влади з’являється чимало додаткових інструментів, завдяки яким можна обмежити діяльність медіа. Наприклад, “Радіо Свобода”, “Голос Америки” чи Deutsche Welle після прийняття цього закону будуть під шаленим тиском і навряд чи зможуть продовжувати вільно працювати в Грузії.

На мою думку, це абсолютно спроба Росії такими повільними, але дуже системними кроками позбавити незалежності Грузію, зламати там громадянське суспільство і створити із Грузії колонію,
– вважає політолог.

Попри серйозний тиск з боку грузинського суспільства, грузинська влада проштовхнула цей законопроєкт. У 2023 році проти нього були масштабні протести, після чого влада його відклала.

“Якщо ми знаємо, що медійного впливу, громадянського суспільства немає, страждають й інші сектори, і послаблюється можливість взагалі якоїсь активної участі грузинських проєвропейських людей у тому, аби впливати на політичний процес своєї країни”, – додав партнер комунікаційної агенції Good Politics.

Протести у Грузії: останні новини

  • Ввечері 28 квітня у центрі столиці Грузії Тбілісі проходила чергова масштабна акція проти ухвалення закону Про прозорість іноземного впливу, відомого також як “закон про іноагентів” або “російський закон”. Акція пройшла під гаслом “Ні – російському закону! Так – Європі”, у ній взяли участь представники опозиції, громадські активісти та звичайні громадяни країни. Водночас прибічники законодавчої ініціативи збирали власну акцію.
  • У вівторок, 30 квітня, законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” був винесений на розгляд пленарної сесії парламенту Грузії у другому читанні. У столиці Грузії продовжувались акції протесту проти ухвалення законопроєкту про “іноагентів”.
  • Під час мітингу 30 квітня правоохоронці застосували перцевий газ, щоб відтіснити протестувальників від входу до будівлі парламенту Грузії. У такий спосіб вони намагались дозволити виїхати представникам керівної партії “Грузинська мрія”.
  • 1 травня парламент Грузії у другому читанні проголосував за закон про “іноагентів”. Під час розгляду не обійшлося без бійки, а після ухвалення під будівлю законодавчого органу почали збиратися мітингувальники. Варто зазначити, що це не останнє голосування перед тим, як законопроєкт стане законом.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *