Уламки “Орешника” підтвердили здогадки, чим насправді є “диво техніки” Росії, – The Economist Владислав КравцовОсновні тези
- Ракета “Орешник” є модернізованою версією балістичної ракети середньої дальності РС-26 “Рубіж”, пише The Economist.
- Експерти виявили, що частини ракети датуються 2016 та 2017 роками, що підтверджує підозри про її справжнє походження.
- Ракета слугує демонстрацією сили Росії, націленою на західну аудиторію, щоб нагадати про ядерний потенціал країни.
Чим насправді є російський “Орешник” / Фото AP
Обвуглені уламки ракети “Орешник”, яку запустила Росія по Україні в листопаді 2024 року, показали, що ця зброя є лише модернізованою версією балістичної ракети середньої дальності. Мовиться про ракету типу РС-26 “Рубіж”.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на матеріал видання The Economist.
Що насправді криється за російським “Орешником”
Журналісти нагадали, що у листопаді Росія запустила “Орешник” по Україні, що, попередньо, стало першим відомим випадком застосування зброї з кількома боєголовками в бою.
Відтоді Владімір Путін погрожував атакувати цією зброєю Україну знову, вихваляючись тим, що українська протиповітряна оборона не зможе протистояти цій ракеті. Російський диктатор також називає гіперзвуковий “Орешник” – “новим дивом російської техніки”.
Але уламки виявленої ракети показують абсолютно іншу історію. Так, експерти Київського науково-дослідного інституту судової експертизи, де вивчають уламки російських ракет і безпілотників, виявили, що одна частина ракети датується 2017 роком, а інша, всередині однієї з боєголовок зброї, датується 2016 роком.
Це підтверджує підозри, що “Орешник” – не більше ніж модернізована версія старішої моделі балістичної ракети середньої дальності РС-26 “Рубеж”,
– зазначено у матеріалі.
Водночас автор статті пише, що ракета “Орешник” – це не стільки серйозна загроза, скільки демонстрація сили країни-агресорки. І ця зброя створена з розрахунком на аудиторію Заходу, з метою нагадати їм про ядерний потенціал Росії.
До слова, журналісти Financial Times раніше виявили, що російський оборонно-промисловий комплекс продовжує використовувати західне обладнання для виробництва ракети “Орешник”. Це відбувається, попри наявні санкції, а також отримання необхідного устаткування обхідними шляхами.
Нагадаємо, у Defence Express пояснили, чому Patriot або SAMP-T не здатні протистояти “Орешнику”. Навіть THAAD, який бажає отримати для цього Україна лише частково впорається з цим завданням. Patriot PAC-3 та SAMP-T, що стоять на озброєнні ЗСУ, не призначені для боротьби з балістичними ракетами середньої та міжконтинентальної дальності. Їх завдання – перехоплювати оперативно-тактичні ракети з дальністю до 1000 км.
Источник: www.24tv.ua