Україна готує ЗВТ з Британією після Brexit

Київ і Лондон працюють над Угодою про вільну торгівлю, повідомив заступник глави Мінекономіки.

Заступник міністра розвитку, економіки, торгівлі і сільського господарства – торговий представник України Тарас Качка повідомив, що Україна готується до того, що уряд буде торгувати з Великобританією в умовах, коли у країни не буде угоди з Європейським союзом. Про це він заявив в інтерв’ю РБК-Україна.

Також він додав, що Україна і Британія працюють з низки питань.

“Є низка питань, з яких ми працюємо з Британією. По-перше, у нас є наша внутрішня домашня робота, йдеться про цілу робочу групу. Також є план дій на випадок виходу Британії з ЄС без всяких умов, ми готові до цього”, – заявив міністр.

Також він додав, що в разі Brexit, в Міністерстві розуміють які будуть мита і які потрібні будуть документи.

“Якщо відбудеться Brexit, ми розуміємо, які будуть мита, які документи не прийматиме Британія, які з’являться логістичні питання. Насправді, уряд України готується до того, що цілком можливо ми будемо торгувати з Британією в умовах, коли у них не буде угоди з ЄС взагалі”, – зазначив Качка.

Також міністр повідомив, що Україна намагається укласти з Британією Угоду про вільну торгівлю.

“З цих міркувань намагаємося укласти Угоду про вільну торгівлю з Британією. В принципі, вона перебуває в межах 1-1,5 раундів переговорів. Сподіваюся, що наприкінці листопада буде можливість ще раз переговорити з британським урядом угоду. Якщо знадобиться, ми її укладемо. Британія, в принципі, пропонує досить вільний митний тариф. Тобто з багатьох питань у нас будуть досить прийнятні умови торгівлі, навіть без ЗВТ. Проблемою є те, що ніхто не може зрозуміти точного товаропотоку між Україною та Британією. Тому що будь-які товари, які потрапляють до Польщі, а потім – до Британії, вважаються частиною загальної статистики з ЄС”, – зазначив міністр.

При цьому він додав, що будь-які цифри, якими володіє Україна і Великобританія, можуть виявитися спекулятивними.

“Виходить, що прямі поставки з України до Британії набагато менші, ніж реальний товаропотік між країнами. Це для всіх випробування, тому що будь-які цифри, якими володіє Україна і Великобританія, можуть виявитися спекулятивними”, – резюмував Качка.

28 жовтня Борис Джонсон офіційно прийняв пропозицію ЄС про продовження процесу Brexit до 31 січня 2020 року, після того, як парламент не підтримав його угоду про вихід. Це означає, що Британія не залишить ЄС 31 жовтня, як неодноразово обіцяв Джонсон.

У понеділок, 29 жовтня, Європейська рада формально затвердила рішення про відстрочення виходу Великобританії з ЄС до 31 січня 2020 року.

Британія виходить з ЄС

Екс-спікер Британії: Brexit – найбільша помилка у післявоєнній історії

Борис Джонсон пообіцяв вибачитися за відтермінування Brexit

Туск запропонує відтермінувати Brexit

Британський парламент 21 жовтня може знову голосувати за угоду про Brexit

ЄС і Великобританія пожвавлять діалог щодо угоди про Brexit

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *